12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Wynagrodzenia za okres strajku dla nauczycieli? Prezydent Grzymowicz: Sytuacja jest mocno skomplikowana

Strona główna Wiadomości Wynagrodzenia za okres strajku dla nauczycieli? Prezydent Grzymowicz: Sytuacja jest mocno skomplikowana
reklama

Dnia 29 kwietnia 2019 roku, na zaproszenie Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza, w Urzędzie Miasta Olsztyna odbyło się spotkanie dyrektorów miejskich jednostek oświatowych oraz przedstawicieli Związków Zawodowych.

Spotkanie było konsekwencją wcześniejszych rozmów z udziałem Prezydenta Olsztyna, Zastępcy Prezydenta, Dyrektora Wydziału Edukacji oraz przedstawicieli Związków Zawodowych, na temat możliwości prawnych związanych z wypłacaniem pracownikom jednostek miejskich, pozostającym w sporze zbiorowym z pracodawcami, wynagrodzenia za okres protestu. Podczas wystąpienia 16 kwietnia 2019 roku na wiecu protestujących nauczycieli, Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zadeklarował wsparcie nauczycieli w żądaniach strajkowych oraz zapewnił o podjęciu działań zmierzających do znalezienia najlepszych prawnych rozwiązań, dzięki którym nauczyciele i pracownicy zatrudnieni w jednostkach, mogliby zachować prawo do wynagrodzenia za okres strajku.

reklama

W nawiązaniu do deklaracji złożonej przez Prezydenta Olsztyna, Wydział Edukacji Urzędu Miasta wraz z Biurem Obsługi Prawnej Urzędu Miasta podjął działania zmierzające do wypracowania możliwych rozwiązań prawnych. Z uwagi na fakt, iż strajk został zawieszony, a nie zakończony, sytuacja jest mocno skomplikowana. Ostatecznie 29 kwietnia 2019 roku przedstawiciele Urzędu Miasta, przy wsparciu i udziale w dyskusji radcy prawnego Urzędu Miasta, zaproponowali różne koncepcje złagodzenia negatywnych skutków podjętego strajku w kontekście finansowym. Należy zaznaczyć, że zamierzeniem władz miasta nie było narzucenie konkretnej propozycji, a wyłącznie pokazanie pozytywnych i negatywnych stron każdego z ewentualnie proponowanych rozwiązań, przy czym ostateczną decyzję o wyborze rozwiązania podejmie pracodawca, czyli dyrektor jednostki. Jednocześnie Prezydent Olsztyna zapewnił, że środki przewidziane w budżetach jednostek na wynagrodzenia pozostają nadal do dyspozycji dyrektorów. Po spotkaniu dyrektorzy jednostek miejskich otrzymali ze strony Urzędu Miasta materiały, w szczególności wzory dokumentów, do wykorzystania w przypadku podjęcia decyzji kierowniczych.

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

2 KOMENTARZE

  1. Trzeba srajkkowac.Przeciez Olstyn jest tak bogaty.Prezydent wyplaci wszystkim nierobom z naszych podatkow.Hulaj dusza, piekla niema.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma