12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Tajemnicza śmierć Jana Tandyraka w Kortowie. Samobójstwo? Prokuratura nie wyklucza innej wersji

Strona główna Polecane artykuły Tajemnicza śmierć Jana Tandyraka w Kortowie. Samobójstwo? Prokuratura nie wyklucza innej wersji
reklama

Jan Tandyrak miał 55 lat. Jego ciało znaleziono 25 kwietnia w Kortowie niedaleko Polikliniki Weterynaryjnej UWM. Wiadomo, że zginął w wyniku rany postrzałowej.

Wiadomość o śmierci znanego olsztyńskiego polityka Platformy Obywatelskiej, przedsiębiorcy i restauratora wszystkimi wstrząsnęła. Nadal niejasne są okoliczności śmierci Jana Tandyraka.

reklama

Wiadomo, że w czwartek po godzinie 6 rano przypadkowy dostawca zauważył w białym samochodzie pochylonego mężczyznę. Podszedł żeby sprawdzić, czy kierowca nie potrzebuje pomocy. Okazało się, że nie żyje. Świadek wezwał policję. Około godziny 6:30 pojawił się radiowóz.

Po godzinie 7 policja rozwija parawan i ogradza teren. Przyjeżdżają wysoko postawieni funkcjonariuszem Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Znają już personalia nieżyjącej osoby.

Na miejscu są także technicy kryminalni, ale nadal nie otwierają pojazdu.

 

Samochód Renault Kadjar pochodzi z salonu na ul. Lubelskiej w Olsztynie. Jest to auto zastępcze.

Dopiero po godzinie 9 pracę rozpoczyna grupa dochodzeniowo-śledcza, technik
kryminalistyki, lekarz medycyny sądowej i prokurator.

W pojeździe znaleziono prawo jazdy i list pożegnalny. Według Agnieszki Ignaczewskiej, zastępcy prokuratora rejonowego Olsztyn Północ list został sporządzony komputerowo, ale podpisany własnoręcznie.

Po oględzinach ciało zostało zabrane do prosektorium, gdzie przystąpiono do sekcji zwłok.

Prokuratura twierdzi, że ze wstępnych ustaleń potwierdza ranę postrzałową, lecz czekają na opinię biegłego, czy to ze znalezionej broni padł strzał. Jan Tandyrak jako myśliwy posiadał zezwolenie na broń łowiecką.

Wiadomo, że w miejscu w którym znaleziono byłego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej nie ma kamer, ale policja zabezpieczyła nagrania z okolicy. Pozwoli to prześledzić trasę wjazdową do Kortowa.

Prokurator Iganczewska wypowiedziała się na antenie Radia Olsztyn: – Wszystkie wstępne ustalenia świadczą o tym, że było to samobójstwo, ale nie wykluczamy innych wersji, które będą badane.

Jan Tandyrak był organizatorem działań właścicieli lokali na Starówce. Potem zaangażował się z powodzeniem w politykę zostając szefem lokalnych struktur PO, radnym i przewodniczącym Rady Miasta, by następnie porzucić działalność polityczną dla pasji kulinarnej.

W poniedziałek 29 kwietnia o godz. 12:30 odbędzie się wyprowadzenie na Mszę Świętą żałobną do kościoła p.w. ŚW Franciszka z Asyżu. Ceremonia pochowania odbędzie się na cmentarzu parafialnym w Bartągu.

Więcej:

Znany olsztynianin Jan Tandyrak nie żyje. Jego ciało znaleziono w Kortowie

Tragiczna śmierć znanego olsztynianina! Jego ciało znaleziono w samochodzie w Kortowie

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma