12.5 C
Olsztyn
niedziela, 26 Maj, 2019
reklama

Majówka na jeziorach: ceny jak sprzed roku, na jachtach prysznice

Strona główna Wiadomości Majówka na jeziorach: ceny jak sprzed roku, na jachtach prysznice
reklama

Na mazurskich jeziorach trwa już majówka: otwarto większość barów, na wodzie są jachty, uruchomiono system sygnalizacji ostrzegawczej przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Aby skusić żeglarzy do wynajęcia jachtów armatorzy montują na nich m.in. ogrzewanie i prysznice.

Na mazurskich jeziorach trwa już majówka: na jeziorach pływają jachty, w portach otwarto tawerny, a w miastach i miasteczkach – bary dla turystów.

reklama

Administrator portalu mazury.info.pl Zbigniew Jatkowski powiedział, że w porównaniu z poprzednim rokiem ceny wynajmu jachtów nie wzrosły. „Podrożały tylko koszty miejsc rezydenckich, o 30-40 proc. Wynika to z tego, że jachtów na Maurach jest coraz więcej i zwyczajnie nie mieszczą się w portach” – powiedział Jatkowski i dodał, że na majówkę armatorzy nie zwodowali wszystkich jachtów a jedynie te, na które mieli zamówienie.

Jatkowski przyznał, że właściciele jachtów z roku na rok starając się o klientów ubogacają wyposażenie łodzi. Przez wiele lat hitem jachtów wypożyczanych na majówkę było centralne ogrzewanie. „W tym roku nowe jachty mają prysznice. Pojawiają się też pralki, znam też przypadek zamontowania na houseboacie zmywarki” – powiedział Jatkowski. Podkreślił on, że mimo, iż luksusy na jachtach zaczynają być normą, normą niestety jest też to, że ścieki z prysznica, czy umywalki na jachcie najczęściej trafiają do jezior. „Opróżnianie toalet z jachtów odbywa się dość często w portach, ścieki ze zlewów czy pryszniców trafiają najczęściej do wody” – powiedział Jatkowski.

Mimo, że sezon żeglarski oficjalnie rozpocznie się na Mazurach 1 maja i na ten dzień armatorzy wynajęli najwięcej łodzi, Wody Polskie w komunikacie nawigacyjnym wydanym w sobotę poinformowały o oddaniu do użytku remontowanego w ostatnim czasie kanału niegocińskiego oraz uruchomieniu systemu sygnalizacji ostrzegawczej przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

„W niedzielę mamy załamanie pogody, ochłodziło się i mniej ludzi pływa. W sobotę było dużo tłoczniej” – powiedział w niedzielę dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR) w Giżycku. Dodał, że MOPR odnotował akcję techniczną, poważniejszych zdarzeń na wodzie nie odnotowano.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma