Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
piątek, 6 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztyn dołączył do najbogatszych miast? Szczodry gest Prezydenta wobec nauczycieli

reklama

Tak to jest, jak ktoś na siłę chce się bawić w wielkanocnego zajączka, który szerokim gestem rozdaje prezenty! Tylko, że prezent, który obiecał kilka dni temu Prezydent Olsztyna, jest dosyć kosztowny. I Olsztyna, na taki gest, raczej nie stać!

O czym mowa? Oczywiście o głośnej już na całą Polskę obietnicy Piotra Grzymowicza, że miasto zapłaci strajkującym nauczycielom za czas ich strajku.

Bez wątpienia można zrozumieć atmosferę wiecu, na którym zebranym pod ratuszem strajkującym nauczycielom, Piotr Grzymowicz złożył taką właśnie obietnicę. Przecież każdy chce być lubiany. A poddać się atmosferze tłumu, jest bardzo łatwo.
Trudno jednak dziwić się masowemu oburzeniu tych mieszkańców Olsztyna, którzy muszą karnie płacić podwyższane ciągle opłaty. A to za śmieci, a to za ścieki, a to na podatek od nieruchomości… a strajkującymi nauczycielami przecież nie są.
A może te wszystkie głosy z ratusza o wątłym stanie kasy miejskiej, to tylko pogłoski defetystów różnej maści? Może jesteśmy tak bogatym miastem, że stać nas na wielkopańskie gesty?

reklama

Piotr Szczodry, tak o Grzymowiczu mogą od teraz mówić nauczyciele. Oczywiście tylko ci, którzy strajkują. Gdyby jednak i oni troszkę się zastanowili, to szybko ich radość zamieniłaby się w smutek. Do tej pory nikt w Olsztynie, jedną obietnicą nie zrobił tyle, żeby reszta miasta znienawidziła nauczycieli…

reklama

grudzień, 2019

17GRU21:00Dżem z Elektronów w Czapli!Pijana Czapla, ul. Górna 1

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

17 KOMENTARZE

 1. Jakże Piotr G. mógłby rzec skoro to zagorzały sympatyk opozycji (PO).
  Izby Obrachunkowe bardzo chętnie podejmą temat. Szkoda tylko, że w ostatecznym rozrachunku zapłacą za to wszyscy mieszkańcy Olsztyna.
  Jeszcze wracając do sprawy: niech Piotr G. zwróci rodzicom 20 % straconej pensji lub koszty opiekunek skoro taki empatyczny.

 2. Brawo Panie Grzymowicz! Wykazuje się Pan empatią i zrozumieniem ciężkiej sytuacji nauczycieli. Ten (nie)rząd chce wziąć nauczycieli na przetrzymanie, manipuluje i prowadzi propagandę przeciwko nim, wciska im ochłapy, które są śmieszne w obliczu tej inflacji z która mamy teraz do czynienia. Wspieramy nauczycieli!!!

  7
  5
 3. Według mnie ten artykulik to paszkwil, który wpisuje się w poziom opłacanych trolli rządowych hejtujących nauczycieli i krytykujący jak najbardziej słuszny strajk. Pieniądze na nauczycieli są otrzymywane odgórnie oraz zarezerwowane w budżecie miasta, a jeśli ktoś chciałby zaoszczędzić kosztem walczących o swoją godność i oświatę nauczycieli jest dyletantem. A może pan autor boi się, że nauczyciele zabiorą mu 500+, co ??

  10
  2
 4. Regionalne Izby Obrachunkowe podkreślają, że zgodnie z art.23 ustawy z dnia 23 maja 1991 r. o rozwiązywaniu sporów zbiorowych za czas strajku nie należy się pracownikom pensja. Urząd przestrzega także samorządowców, którzy chcieliby wypłacać protestującym wynagrodzenia innymi metodami. “ Naruszenie przepisów dotyczących dokonywania poszczególnych rodzajów wydatków stanowi czyn będący naruszeniem dyscypliny finansów publicznych i wiąże się z ponoszeniem odpowiedzialności z tego tytułu”

  5
  5
 5. Niech da z własnej kieszeni stać go przez tyle lat nazbierało mu się, a nie biednym ludziom zabierze i da nauczycielom-WSTYDZIŁ BY SIĘ WYPOWIADAĆ I ZOBOWIĄZYWAĆ, TAK NIE ROBI CZŁOWIEK NA TAK WAŻNYM STANOWISKU!!!

  4
  5
 6. Kobieta na drugim planie pod sloganem elektronik kończyła zaoczne studia prywatne mechatronikę i nawet tam przepychali ją z roku na rok bo była jedyną kobietą na roku kilku wykładowców mówiło jej dlaczego dostaje tylko 3 i by lepiej zajęła się czymś innym bo o mechatronice nie ma pojęcia. Jak ktoś taki może uczyć nasze dzieci?

 7. To są pieniądze, które już dawno zostały w budżecie zaplanowane. Nie pochodzą z opłat za śmieci, ścieki lub z podatku od nieruchomości. Wstyd, żeby dziennikarz był tak niedouczony. Szkoda, że zero w tym niezależności i obiektywizmu i niestety.. klasy.

  8
  4
 8. Redaktorze, na początek proponuję wrócić na studia i dowiedzieć się co to rzetelność, obiektywizm i prawda. Dlaczego nie zostało napisane jasno i wyraźnie, że te pieniądze pochodzą z tego co w budżecie przeznaczone jest na ich wynagrodzenie. Zatem nauczyciele otrzymają te same pieniądze, które otrzymaliby gdyby nie było strajku.

  13
  3
 9. Pieniądze i tak samorząd na to ma zaplanowane. Prasa powinna być bezstronna i obiektywna, ma podawać suche fakty bez zabarwienia emocjonalnego. To co robi Twój Kurier Olsztyński nadaje się do Rady Etyki Mediów.

  16
  3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Znany celebryta będzie walczył na Gali MMA w Olsztynie! Czy przegra?

Pochodzący z Olsztyna zawodnik 13 grudnia wystąpi na gali Celtic Gladiator w Olsztynie! Bilety dostępne na: KupBilecik.pl Dla Alana Kwiecińskiego (27 l.) będzie to czwarta walka,...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X