fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021

Olsztyn dołączył do najbogatszych miast? Szczodry gest Prezydenta wobec nauczycieli

Tak to jest, jak ktoś na siłę chce się bawić w wielkanocnego zajączka, który szerokim gestem rozdaje prezenty! Tylko, że prezent, który obiecał kilka dni temu Prezydent Olsztyna, jest dosyć kosztowny. I Olsztyna, na taki gest, raczej nie stać!

O czym mowa? Oczywiście o głośnej już na całą Polskę obietnicy Piotra Grzymowicza, że miasto zapłaci strajkującym nauczycielom za czas ich strajku.

Bez wątpienia można zrozumieć atmosferę wiecu, na którym zebranym pod ratuszem strajkującym nauczycielom, Piotr Grzymowicz złożył taką właśnie obietnicę. Przecież każdy chce być lubiany. A poddać się atmosferze tłumu, jest bardzo łatwo.
Trudno jednak dziwić się masowemu oburzeniu tych mieszkańców Olsztyna, którzy muszą karnie płacić podwyższane ciągle opłaty. A to za śmieci, a to za ścieki, a to na podatek od nieruchomości… a strajkującymi nauczycielami przecież nie są.
A może te wszystkie głosy z ratusza o wątłym stanie kasy miejskiej, to tylko pogłoski defetystów różnej maści? Może jesteśmy tak bogatym miastem, że stać nas na wielkopańskie gesty?

Czytaj też:  Prezydent Grzymowicz przeprasza za wpisy na Twitterze

Piotr Szczodry, tak o Grzymowiczu mogą od teraz mówić nauczyciele. Oczywiście tylko ci, którzy strajkują. Gdyby jednak i oni troszkę się zastanowili, to szybko ich radość zamieniłaby się w smutek. Do tej pory nikt w Olsztynie, jedną obietnicą nie zrobił tyle, żeby reszta miasta znienawidziła nauczycieli…

Zobacz również:

17 KOMENTARZY

17 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze