To miał być zwykły niedzielny wieczór na spokojnych ulicach Stawigudy. Nic nie zapowiadało, że chwile później rozpocznie się dynamiczna akcja z udziałem policji, pościg i seria niebezpiecznych zdarzeń.
Kierowca uderzył w radiowóz i zaczął uciekać
Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór, 15 czerwca 2025 roku, na ulicach Stawigudy. Dwóch dzielnicowych z miejscowego posterunku patrolowało okolicę nieoznakowanym radiowozem. Gdy zbliżali się do skrzyżowania, kierujący oplem nie ustąpił im pierwszeństwa i uderzył w ich pojazd. Kierowca nie zatrzymał się i natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia.
Pościg ulicami Stawigudy. Zniszczone auto, ogrodzenie i drzewo
Policjanci ruszyli za uciekającym mężczyzną. Po drodze sprawca uszkodził przydrożne drzewo, wjechał w ogrodzenie jednej z posesji i zahaczył o zaparkowany samochód. Ostatecznie zatrzymał się dopiero po kolejnej nieudanej próbie ucieczki, kiedy dzielnicowi zablokowali mu drogę. W pojeździe znajdowały się jeszcze dwie inne osoby.
55-letni kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania kilku kolizji drogowych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
źródło: KMP Olsztyn

