fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 19 Czerwiec, 2019
18.2 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Wojewoda warmińsko-mazurski: udało się w 100 proc. szkół gimnazjalnych przeprowadzić egzaminy

Strona główna Wiadomości Wojewoda warmińsko-mazurski: udało się w 100 proc. szkół gimnazjalnych przeprowadzić egzaminy
reklama

W 100 proc. szkół gimnazjalnych na Warmii i Mazurach udało się przeprowadzić egzaminy, do których przystąpiło 13,3 tys. uczniów – poinformował w środę wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Podziękował nauczycielom, że w trudnej sytuacji byli ze swoimi uczniami.

„Chcielibyśmy poinformować, że udało się w naszym województwie w stu procent szkół gimnazjalnych przeprowadzić egzaminy, do których przystąpiło 13 tys. 326 uczniów” – powiedział podczas konferencji prasowej wojewoda Artur Chojecki.

reklama

Podkreślił, że służby kuratorium warmińsko-mazurskie przez ostatni czas przygotowywały się do egzaminów gimnazjalnych.

„Chciałby podziękować kuratorowi i jego służbom za monitorowanie sytuacji, za bycie w ciągłym kontakcie z dyrektorami szkół i organami prowadzącymi, po to, aby w razie jakiś kłopotów móc wesprzeć samorządy i szkoły w realizacji tego zadania” – dodał.

Podziękował także nauczycielom, że „mimo trudnej sytuacji w ważnym dniu egzaminu byli ze swoimi uczniami i że egzaminy mogły się odbyć. Apeluję i proszę, by tę tendencję kontynuowali w czwartek i piątek, a także, by egzaminy ósmoklasistów zaplanowane w następnym tygodniu mogły się odbyć” – wskazał wojewoda warmińsko-mazurski.

Kurator warmińsko-mazurski Krzysztof Nowacki podał, że na Warmii i Mazurach egzaminy gimnazjalne odbyły się w 292 szkołach. „Odbyły się, bo przeprowadzają je ludzie odpowiedzialni. Chcę podziękować wójtom, burmistrzom, prezydentom miast” – dodał.

Powiedział, że kuratorium już w ubiegłym tygodniu, monitorując sytuację, przewidywało, że egzamin wydaje się niezagrożony. Z jego rozeznania wynikało, że 85 proc. dyrektorów szkół nie widziało żadnego zagrożenia, a 15 proc. dyrektorów wskazywało jedynie pewne obawy.

„Elementem wiodącym jest też postawa pedagogów, bo bycie nauczycielem to jest zaszczyt. Nie wyobrażam sobie, żeby nauczyciel odstąpił od dziecka w dniu tak ważnego egzaminu” – ocenił.

Wskazał, że kuratorium powołało korpus wsparcia dyrektorów szkół. Do kuratorium mogły zgłaszać się osoby z przygotowaniem pedagogicznym, które mogły w razie potrzeby na wniosek dyrektorów szkół wejść w skład komisji egzaminacyjnych, tam, gdzie nie było wystarczającej liczby nauczycieli. Zgłosiło się 300 osób. Nowacki podkreślił, że dyrektorzy korzystali z tej możliwości incydentalnie, gdy brakowało nauczycieli rezerwowych.

W ocenie kuratora Nowackiego egzamin ósmoklasistów, który rozpocznie się w poniedziałek, wydaje się także niezagrożony. Podał, że na Warmii i Mazurach przystąpić ma do niego 13 tys. 996 uczniów w 521 szkołach.

Według szefa warmińsko-mazurskiego oddziału ZNP Tomasza Branickiego w środę na 788 szkół strajkowało 578. Są szkoły, np. w Jedwabnie, które ze względów proceduralnych dopiero w środę przystąpiły do strajku.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

19CZE(CZE 19)20:30Capitalne Latino - BLUECapitano, Kapitańska 21

20CZE(CZE 20)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

20CZE18:00Warsztaty „Lampiony na letnie wieczory”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

20CZE20:00Stand- up Warmia / Tomek Kołecki & Jasiek BorkowskiNowy AnderGrant, ul.Kołobrzeska 32

20CZE20:0010. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w OlsztynieKino Studyjne Awangarda 2, pl. Jana Pawła II 2/3

21CZE08:00Kurs dronowy UAVO VLOS w OlsztynieCamFLY, ul. Władysława Trylińskiego 14

21CZE15:00FEST MUZA 2019MOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

21CZE(CZE 21)16:15LAMPA - I Warmiński Przegląd ImproKloszart, ul. Kurta Obitza 1

21CZE(CZE 21)17:00Pajama Party | OlsztynMasoneria, Kołłątaja 20

21CZE(CZE 21)18:00Dubowa (W)armia w natarciu!Skolity Jezioro, Jezioro Skolickie; Skolity

reklama

Warte uwagi

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

Praca na wakacje – kierunek: Holandia

Sposobów na spędzenie wakacyjnego czasu jest mnóstwo - możemy oddać się słodkiemu lenistwu lub aktywnie wypoczywać podróżując. Wiele osób uczących się decyduje się jednak...

Olsztyn: poszukiwana opiekunka osób starszych

Jak naprawdę wygląda praca opiekuna osób starszych i z czym musi się on mierzyć? Na podstawie doświadczeń osób pracujących w zawodzie, przedstawiamy najważniejsze wyzwania,...

RABATOL.PL

X