fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 26 Czerwiec, 2019
27 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Dyrektor szkoły podstawowej nr 2 zapewnia, że egzaminy gimnazjalne się odbędą

Strona główna Wiadomości Dyrektor szkoły podstawowej nr 2 zapewnia, że egzaminy gimnazjalne się odbędą
reklama

We wtorek w szkole podstawowej nr 2, największej w Olsztynie, mimo strajku nauczycieli trwają przygotowania do egzaminów gimnazjalnych, które rozpoczynają się w środę. Zapewniam, że egzaminy się odbędą – poinformowała PAP dyrektor Iwona Jasińska.

Szkoła podstawowa nr 2 mieści się w dwóch obiektach: przy ulicy Żołnierskiej, gdzie jest komitet strajkowy i strajkujący nauczyciele, i przy ulicy Kościuszki, gdzie odbywają się zajęcia opiekuńcze. Od godziny 6.30 schodzili się pojedynczy uczniowie, obecnie w świetlicy przebywa 9 dzieci. Pracuje także administracja i obsługa szkoły.

reklama

Dyrektor Iwona Jasińska poinformowała PAP, że w poniedziałek w strajku w szkole uczestniczyło 75 proc. nauczycieli, a 15 proc. przebywało na zwolnieniach lekarskich.

„Oceniam, że podobnie będzie dziś. Mam do dyspozycji kilka osób, w tym wicedyrektorów, którzy mogą i prowadzą zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki” – wyjaśniła. Dodała, że w poniedziałek w świetlicy było 11 uczniów. Zapewnia ona opiekę od 6.30 do 17.00, a kuchnia szkolna przygotuje dzieciom ciepły posiłek.

Dyrektor zapewniła, że w jej szkole egzaminy gimnazjalne się odbędą. Wskazała, że w poniedziałek utworzyła zespoły egzaminacyjne. Członkowie komisji to pracownicy pedagogiczni w większości z zewnątrz, ale także nauczyciele z tej placówki.

Na wtorek dyrekcja zapowiedziała obowiązkowe zebranie dla uczniów, którzy przystępują do egzaminów gimnazjalnych i szkolenie dla członków komisji.

We wtorek według urzędu miasta 43 przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, zawodowe i bursy zawiesiły lekcje, 25 placówek nie wysłało do urzędu miasta wniosków o zawieszenie zajęć. Urzędnicy przyznali, że brak wniosku o zawieszenie zajęć nie jest jednoznaczny z tym, że w tych jednostkach zajęcia się odbędą. W poniedziałek według rzecznik Urzędu Miasta Olsztyna Marty Bartoszewicz prawie 58 procent jednostek edukacyjnych strajkowało. Urzędnicy przekonują, że dzięki wcześniejszym apelom od rana sytuacja była opanowana.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

1 KOMENTARZ

  1. Ja w Niemczech na parkingu pod moim mieszkaniem pół silnika rozebrałem a zanim skompletowałem i założyłem nowe części to auto stało 2 tygodnie na podjazdach. Nikt nawet nie sapnął, a wokół sami starzy Niemcy mieszkają, nauczeni „Ordnung muss sein”. Na tym samym parkingu wymieniałem olej , klocki i jeszcze parę innych drobnych napraw dokonywałem. Przez środek ulicy przeciągałem przedłużacz bo prąd był potrzebny, jak się ciemno zrobiło lampę odpalałem. Nigdy nikt nie przyszedł i nie zwrócił mi nawet uwagi. Policja czy odpowiednik straży „wiejskiej” czyli ordnungsamt przejeżdżały codziennie , a skąd wiem, otóż po źle zaparkowanych autach bo mandaty dostawali , bądź też zdzierali im nalepki od przeglądów tudzież ubezpieczenia , to akurat Policja robi, ale do mnie nikt nigdy nie przyszedł. Niestety , u nas w Polsce utarło się konfidenckie poczucie podj…bania sąsiada (z czasów panowania komuny zapewne), za wszelką cenę. Na prawdę szkoda mi naszego kraju i zjebów którzy za ten stan są odpowiedzialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

23CZE(CZE 23)11:00BTB Summer Dance Camp 2019BTB Dance Agency, Ul.Nowowiejskiego 1 ( bud. INKA piętro 3)

26CZE17:00Kochaj, nie chowaj!Scena Staromiejska, Stare Miasto 3

26CZE17:00Shisha w Miejska Beach BarMiejska Beach Bar, Kapitańska 23F

26CZE18:00Nieme Środy: Cud w MediolanieMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

27CZE14:00Nie taki #PR czarny – summer editionBrowar Warmia, ul. Nowowiejskiego 15

27CZE16:00Warsztaty dla dzieci -tworzymy „poduchę złościuchę”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

27CZE(CZE 27)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

27CZE19:00Stomil Olsztyn - Baltika KaliningradKategoria wydarzenia:Sport i rekreacja

27CZE19:30Karaoke w Toast PubToast Pub, Pieniężnego 15

27CZE21:00Olsztyn / 46. Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy Poezję 2019Muzeum Warmii i Mazur, Zamkowa 2

reklama

Warte uwagi

Kredyty konsolidacyjne, a statystyki rynku kredytowego

Regularna spłata zobowiązań to coraz trudniejsze zadanie. Według raportów ekonomicznych praktycznie, co dziesiąte zadłużone gospodarstwo domowe nie radzi sobie z terminowym regulowaniem rat. Praktycznie...

Najlepsze prostownice do włosów w 2019. Zobacz produkty tego roku!

Prostownica to jedno z najpraktyczniejszych urządzeń do stylizacji włosów. To dzięki niej bez większego trudu można uzyskać efekt prostych, gładkich i lśniących włosów jak...

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

RABATOL.PL

X