17 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Dyrektor szkoły podstawowej nr 2 zapewnia, że egzaminy gimnazjalne się odbędą

OlsztynDyrektor szkoły podstawowej nr 2 zapewnia, że egzaminy gimnazjalne się odbędą

We wtorek w szkole podstawowej nr 2, największej w Olsztynie, mimo strajku nauczycieli trwają przygotowania do egzaminów gimnazjalnych, które rozpoczynają się w środę. Zapewniam, że egzaminy się odbędą – poinformowała PAP dyrektor Iwona Jasińska.

reklama

Szkoła podstawowa nr 2 mieści się w dwóch obiektach: przy ulicy Żołnierskiej, gdzie jest komitet strajkowy i strajkujący nauczyciele, i przy ulicy Kościuszki, gdzie odbywają się zajęcia opiekuńcze. Od godziny 6.30 schodzili się pojedynczy uczniowie, obecnie w świetlicy przebywa 9 dzieci. Pracuje także administracja i obsługa szkoły.

Dyrektor Iwona Jasińska poinformowała PAP, że w poniedziałek w strajku w szkole uczestniczyło 75 proc. nauczycieli, a 15 proc. przebywało na zwolnieniach lekarskich.

reklama

“Oceniam, że podobnie będzie dziś. Mam do dyspozycji kilka osób, w tym wicedyrektorów, którzy mogą i prowadzą zajęcia opiekuńcze dla dzieci, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki” – wyjaśniła. Dodała, że w poniedziałek w świetlicy było 11 uczniów. Zapewnia ona opiekę od 6.30 do 17.00, a kuchnia szkolna przygotuje dzieciom ciepły posiłek.

Dyrektor zapewniła, że w jej szkole egzaminy gimnazjalne się odbędą. Wskazała, że w poniedziałek utworzyła zespoły egzaminacyjne. Członkowie komisji to pracownicy pedagogiczni w większości z zewnątrz, ale także nauczyciele z tej placówki.

Na wtorek dyrekcja zapowiedziała obowiązkowe zebranie dla uczniów, którzy przystępują do egzaminów gimnazjalnych i szkolenie dla członków komisji.

reklama

We wtorek według urzędu miasta 43 przedszkola, szkoły podstawowe, ponadpodstawowe, zawodowe i bursy zawiesiły lekcje, 25 placówek nie wysłało do urzędu miasta wniosków o zawieszenie zajęć. Urzędnicy przyznali, że brak wniosku o zawieszenie zajęć nie jest jednoznaczny z tym, że w tych jednostkach zajęcia się odbędą. W poniedziałek według rzecznik Urzędu Miasta Olsztyna Marty Bartoszewicz prawie 58 procent jednostek edukacyjnych strajkowało. Urzędnicy przekonują, że dzięki wcześniejszym apelom od rana sytuacja była opanowana.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marcin
11 kwietnia 2019 01:07

Ja w Niemczech na parkingu pod moim mieszkaniem pół silnika rozebrałem a zanim skompletowałem i założyłem nowe części to auto stało 2 tygodnie na podjazdach. Nikt nawet nie sapnął, a wokół sami starzy Niemcy mieszkają, nauczeni “Ordnung muss sein”. Na tym samym parkingu wymieniałem olej , klocki i jeszcze parę innych drobnych napraw dokonywałem. Przez środek ulicy przeciągałem przedłużacz bo prąd był potrzebny, jak się ciemno zrobiło lampę odpalałem. Nigdy nikt nie przyszedł i nie zwrócił mi nawet uwagi. Policja czy odpowiednik straży “wiejskiej” czyli ordnungsamt przejeżdżały codziennie , a skąd wiem, otóż po źle zaparkowanych autach bo mandaty dostawali… Czytaj więcej »

Polecane
Ogłoszenia