fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 26 Czerwiec, 2019
27 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Rozpoczęło się znakowanie szlaku żeglownego na Wielkich Jeziorach Mazurskich

Strona główna Wiadomości Rozpoczęło się znakowanie szlaku żeglownego na Wielkich Jeziorach Mazurskich
reklama

Rozpoczęło się znakowanie szlaku żeglugowego na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Na 150-kilometrowej trasie pojawi się ok. 450 boi i 85 znaków brzegowych. Szlak zostanie oficjalnie otwarty pod koniec kwietnia, ale pierwsi żeglarze już pływają.

Boje wyznaczające żeglarzom trasy na wodzie oraz wskazujące miejsca niebezpieczne, np. mielizny czy kamienie, są zdejmowane po sezonie turystycznym. Przez zimę znaki są malowane, naprawiane.

reklama

Rzeczniczka prasowa Wód Polskich z Białegostoku Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz poinformowała PAP, że znakowanie szlaku potrwa około dwóch tygodni.

Przypomniała, że główny szlak żeglugowy Pisz – Węgorzewo ma długość 86,6 km; zaczyna się od wypływu rzeki Pisy z jeziora Roś w miejscowości Pisz i kończy się przy jazie +Zamek+ na rzece Węgorapie w Węgorzewie.

„Patrząc w górę szlaku, tj. w kierunku Węgorzewa, prawa strona szlaku oznakowana jest bojami koloru czerwonego, lewa strona bojami koloru zielonego. Odstępy pomiędzy poszczególnymi bojami wynoszą około 500 metrów” – poinformowała rzeczniczka.

Od szlaku głównego wytyczonych jest pięć szlaków bocznych, znakowanych jednostronnie. Chodzi o trasy: na jeziorze Śniardwy do Okartowa; na jeziorze Bełdany w kierunku śluzy Guzianka i jeziora Nidzkiego; na jeziorze Ryńskim w kierunku miejscowości Ryn; z jeziora Niegocin do jeziora Kisajno poprzez kanał Niegociński i jezioro Tajty; szlak z jeziora Mamry do jeziora Święcajty we wsi Ogonki.

Rzeczniczka podkreśliła, że ustawienie szlaku żeglugowego poprzez zapewnienie odpowiednich głębokości tranzytowych, wynoszących 2,2 m, gwarantuje uprawianie bezpiecznej żeglugi.

Otwarcie szlaków żeglownych na Mazurach planowane jest w tym roku 27 kwietnia; do tej pory żeglarze pływają na własną odpowiedzialność.

Od lat przyjęło się, że sezon żeglarski na Mazurach symbolicznie rozpoczyna otwarcie mostu obrotowego w Giżycku na kanale Łuczańskim. Odbywa się wówczas kolorowa parada jednostek pływających i służb ratowniczych. Impreza taka odbywa się zawsze w majowy weekend.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

23CZE(CZE 23)11:00BTB Summer Dance Camp 2019BTB Dance Agency, Ul.Nowowiejskiego 1 ( bud. INKA piętro 3)

26CZE17:00Kochaj, nie chowaj!Scena Staromiejska, Stare Miasto 3

26CZE17:00Shisha w Miejska Beach BarMiejska Beach Bar, Kapitańska 23F

26CZE18:00Nieme Środy: Cud w MediolanieMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

27CZE14:00Nie taki #PR czarny – summer editionBrowar Warmia, ul. Nowowiejskiego 15

27CZE16:00Warsztaty dla dzieci -tworzymy „poduchę złościuchę”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

27CZE(CZE 27)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

27CZE19:00Stomil Olsztyn - Baltika KaliningradKategoria wydarzenia:Sport i rekreacja

27CZE19:30Karaoke w Toast PubToast Pub, Pieniężnego 15

27CZE21:00Olsztyn / 46. Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy Poezję 2019Muzeum Warmii i Mazur, Zamkowa 2

reklama

Warte uwagi

Kredyty konsolidacyjne, a statystyki rynku kredytowego

Regularna spłata zobowiązań to coraz trudniejsze zadanie. Według raportów ekonomicznych praktycznie, co dziesiąte zadłużone gospodarstwo domowe nie radzi sobie z terminowym regulowaniem rat. Praktycznie...

Najlepsze prostownice do włosów w 2019. Zobacz produkty tego roku!

Prostownica to jedno z najpraktyczniejszych urządzeń do stylizacji włosów. To dzięki niej bez większego trudu można uzyskać efekt prostych, gładkich i lśniących włosów jak...

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

RABATOL.PL

X