fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 26 Czerwiec, 2019
27 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Teatr im. Jaracza przygotowuje spektakl „Nasza klasa” o losach Polaków i Żydów

Strona główna Wiadomości Teatr im. Jaracza przygotowuje spektakl "Nasza klasa" o losach Polaków i Żydów
reklama

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie przygotowuje spektakl „Nasza klasa” Tadeusza Słobodzianka o tym jak potoczyły się losy Polaków i Żydów uczniów jednej klasy przedwojennej szkoły. Premierę sztuki w reżyserii Adama Nalepy zaplanowano na 18 maja.

Jak poinformował PAP w czwartek rzecznik prasowy Teatru im. Jaracza w Olsztynie Maciej Lewandowski, próby do spektaklu rozpoczęły się 2 tygodnie temu. „Na

reklama

scenie zobaczymy 10 aktorów a przedstawienie reżyseruje Adam Nalepa, polsko-niemiecki reżyser, który większość swojego życia spędził za naszą zachodnią granicą”- podkreślił.

„Realizacja sztuki w reżyserii Adama Nalepy będzie drugą realizacją w kraju tego dramatu, choć jest to najpopularniejszy polski tekst wystawiany za granicą. Zamysłem reżysera jest to, by w sztuce wystąpiło obok profesjonalnych aktorów także 10 dzieci odtwarzających bohaterów z przeszłości” – wyjaśnił Maciej Lewandowski.

„Nasza klasa” to opowieść o uczniach jednej klasy – Polakach i Żydach, którą widzowie śledzą od roku 1935, aż do współczesności.

„Historie każdego z dziesięciorga uczniów obserwujemy przez pryzmat wydarzeń, jakie mają miejsce w ich miasteczku po wybuchy II wojny światowej. Wkroczenie Armii Czerwonej a potem Niemców, na zawsze zmieni miasteczko i jego mieszkańców. Po zakończeniu wojny bohaterowie próbują ułożyć sobie życie w nowej rzeczywistości. Jedni w Polsce Ludowej, inni w Ameryce czy Izraelu. Wszyscy szukają zrozumienia i próbują dotrzeć do prawdy o losach pozostałych kolegów z klasy. Ofiara łatwo może stać się oprawcą, a życie wystawi każdemu rachunek za jego czyny”- podkreślił Lewandowski.

W związku z realizacją spektaklu Teatr im. Jaracza ogłosił casting do ról dziecięcych bohaterów – dla 7 chłopców i 3 dziewczynek. Lewandowski dodał, że twórcy zapraszają w piątek do teatru dzieci w wieku od 7 do 11 lat. Nie muszą mieć doświadczenia aktorskiego. Dzieci będą poproszone o wypowiedzenie prostych tekstów: wyliczanek, rymowanek.

reklama
ŹródłoPAP
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

23CZE(CZE 23)11:00BTB Summer Dance Camp 2019BTB Dance Agency, Ul.Nowowiejskiego 1 ( bud. INKA piętro 3)

26CZE17:00Kochaj, nie chowaj!Scena Staromiejska, Stare Miasto 3

26CZE17:00Shisha w Miejska Beach BarMiejska Beach Bar, Kapitańska 23F

26CZE18:00Nieme Środy: Cud w MediolanieMOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

27CZE14:00Nie taki #PR czarny – summer editionBrowar Warmia, ul. Nowowiejskiego 15

27CZE16:00Warsztaty dla dzieci -tworzymy „poduchę złościuchę”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

27CZE(CZE 27)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

27CZE19:00Stomil Olsztyn - Baltika KaliningradKategoria wydarzenia:Sport i rekreacja

27CZE19:30Karaoke w Toast PubToast Pub, Pieniężnego 15

27CZE21:00Olsztyn / 46. Spotkania Zamkowe - Śpiewajmy Poezję 2019Muzeum Warmii i Mazur, Zamkowa 2

reklama

Warte uwagi

Kredyty konsolidacyjne, a statystyki rynku kredytowego

Regularna spłata zobowiązań to coraz trudniejsze zadanie. Według raportów ekonomicznych praktycznie, co dziesiąte zadłużone gospodarstwo domowe nie radzi sobie z terminowym regulowaniem rat. Praktycznie...

Najlepsze prostownice do włosów w 2019. Zobacz produkty tego roku!

Prostownica to jedno z najpraktyczniejszych urządzeń do stylizacji włosów. To dzięki niej bez większego trudu można uzyskać efekt prostych, gładkich i lśniących włosów jak...

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

RABATOL.PL

X