Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
0 C
Olsztyn
wtorek, 28 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Remonty chodników i kolejne ścieżki dla rowerzystów

reklama

Jak podkreślają ratuszowi urzędnicy, są one jednymi z najczęściej zgłaszanych inwestycji do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W związku z tym w przyszłym roku zostaną zmodernizowane kolejne ich odcinki. 

Wśród zwycięskich, osiedlowych projektów III edycji OBO około 1/3 stanowią zadania związane z przebudową pieszych traktów. Popularnością cieszą się też projekty dotyczące rowerowych ścieżek – informuje Urząd Miasta Olsztyna.

Warto przypomnieć, że budowa Łynostrady – traktu pieszo–rowerowego – to zwycięski projekt tegorocznego głosowania. Konsekwencją wykazali się w tym roku mieszkańcy Redykajn, którzy do budżetu zgłosili kolejny odcinek ścieżki wzdłuż ul. Hozjusza oraz wymianę chodnika od seminarium w kierunku planowanej ul. Nowobałtyckiej. I ta propozycja okazała się najbardziej docenioną przez głosujących.

reklama

Nowego chodnika doczekają się także mieszkańcy ul. Piotrowskiego na Jarotach. To wyczekiwana przez nich inwestycja między Mroza i Flisa, szczególnie ważna ze względu na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców okolicznych bloków, głównie dzieci i osób starszych.

Konsekwentni są także mieszkańcy Brzezin. W poprzednim roku zwycięski projekt dotyczył przygotowania dokumentacji połączenia pieszymi traktami kilku ulic na tym osiedlu. Podczas wrześniowego głosowania największe uznanie zdobyła propozycja budowy tych przejść. Tymczasem w Dajtkach realizowany będzie ciąg dalszy modernizacji chodnika przed Szkołą Podstawową nr 18 i biblioteką przy ul. Żytniej.

Chodniki, ale i jezdnie odnowić chcą mieszkańcy Kortowa oraz os. Grunwaldzkiego. W pierwszym przypadku sprawa dotyczy ul. Promienistej, która przez szereg lat była rozkopywana ze względu na przebudowy podziemnych instalacji. W drugim przypadku uporządkowana zostanie brukowa nawierzchnia ulicy Zyndrama z Maszkowic.

Pozostałe projekty związane z odnowieniem chodników będą realizowane na osiedlach: Podgrodzie (wzdłuż ul. Profesorskiej), Zielona Górka (projekt dotyczy traktu przy ulicach Agrestowej i Jeżynowej) oraz Nagórki (ul. Wańkowicza).

reklama

styczeń, 2020

30STY18:00TRZY RAZY „TARTAK”Zajezdnia trolejbusowa, KnosałyKategoria wydarzenia:Darmowe,Literatura,Spotkania,Wykłady

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X