21 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Remonty chodników i kolejne ścieżki dla rowerzystów

OlsztynRemonty chodników i kolejne ścieżki dla rowerzystów

Jak podkreślają ratuszowi urzędnicy, są one jednymi z najczęściej zgłaszanych inwestycji do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W związku z tym w przyszłym roku zostaną zmodernizowane kolejne ich odcinki. 

reklama

Wśród zwycięskich, osiedlowych projektów III edycji OBO około 1/3 stanowią zadania związane z przebudową pieszych traktów. Popularnością cieszą się też projekty dotyczące rowerowych ścieżek – informuje Urząd Miasta Olsztyna.

Warto przypomnieć, że budowa Łynostrady – traktu pieszo–rowerowego – to zwycięski projekt tegorocznego głosowania. Konsekwencją wykazali się w tym roku mieszkańcy Redykajn, którzy do budżetu zgłosili kolejny odcinek ścieżki wzdłuż ul. Hozjusza oraz wymianę chodnika od seminarium w kierunku planowanej ul. Nowobałtyckiej. I ta propozycja okazała się najbardziej docenioną przez głosujących.

reklama

Nowego chodnika doczekają się także mieszkańcy ul. Piotrowskiego na Jarotach. To wyczekiwana przez nich inwestycja między Mroza i Flisa, szczególnie ważna ze względu na bezpieczeństwo i komfort mieszkańców okolicznych bloków, głównie dzieci i osób starszych.

Konsekwentni są także mieszkańcy Brzezin. W poprzednim roku zwycięski projekt dotyczył przygotowania dokumentacji połączenia pieszymi traktami kilku ulic na tym osiedlu. Podczas wrześniowego głosowania największe uznanie zdobyła propozycja budowy tych przejść. Tymczasem w Dajtkach realizowany będzie ciąg dalszy modernizacji chodnika przed Szkołą Podstawową nr 18 i biblioteką przy ul. Żytniej.

Chodniki, ale i jezdnie odnowić chcą mieszkańcy Kortowa oraz os. Grunwaldzkiego. W pierwszym przypadku sprawa dotyczy ul. Promienistej, która przez szereg lat była rozkopywana ze względu na przebudowy podziemnych instalacji. W drugim przypadku uporządkowana zostanie brukowa nawierzchnia ulicy Zyndrama z Maszkowic.

reklama

Pozostałe projekty związane z odnowieniem chodników będą realizowane na osiedlach: Podgrodzie (wzdłuż ul. Profesorskiej), Zielona Górka (projekt dotyczy traktu przy ulicach Agrestowej i Jeżynowej) oraz Nagórki (ul. Wańkowicza).

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Mieszkanka Redykajn
21 października 2015 08:32

A na Likusach remont placu i ogrodzenia przychodni, w której lekarze prowadzą prywatną dzialalność gospodarczą…

Polecane