fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Powstał Uniwersytet III Wieku na Szlaku św. Jakuba

Wiadomości Powstał Uniwersytet III Wieku na Szlaku św. Jakuba

Wykładem dotyczącym historii Warmii 27 marca rozpocznie działalność Uniwersytet III Wieku na Szlaku Św. Jakuba. Uniwersytet będzie działał przy olsztyńskim Stowarzyszeniu Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego.

Przewodnicząca Stowarzyszenia prof. Małgorzata Suświłło poinformowała, że uniwersytet będzie opierał swoją działalność „na propagowaniu wartości patriotycznych i chrześcijańskich”. Wykładowcami mają być zarówno nauczyciele akademiccy z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, jak i zapraszani goście.

Wykład inauguracyjny 27 marca o godz. 17 w domu pielgrzyma przy olsztyńskiej katedrze wygłosi prof. Zbigniew Anculewicz.

„Spotkania będą się odbywały co dwa tygodnie, zawsze o godz. 17 i zawsze w domu pielgrzyma” – zapowiedziała prof. Suświłło i dodała, że wykłady będą bezpłatne. Spotkania są zaplanowane do lata, potem – jak dodała Suświłło – „będą podejmowane kolejne decyzje”.

„Zapraszamy na rozmowy nie tylko seniorów, przyjść może każdy zainteresowany tematem” – dodała prof. Suświłło.

Olsztynie działa kilka uniwersytetów III wieku, min. przy olsztyńskim uniwersytecie i miejskim domu kultury.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x