fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 7 grudnia, 2022
reklama

Zjedli powiększony zestaw Big Mac. Mieli apetyt na więcej. Teraz grozi im 5 lat więzienia

WiadomościZjedli powiększony zestaw Big Mac. Mieli apetyt na więcej. Teraz grozi im...

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia tożsamości kobiety i mężczyzny, którzy są sprawcami przywłaszczenia wartego 900 zł telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło 13 lutego w restauracji przy Pl. Roosevelta w Olsztynie.

„Nie twoje, nie ruszaj” – w myśl tej zasady w przypadku znalezienia cudzej rzeczy, w pierwszej kolejności powinniśmy potrudzić się o dotarcie do właściciela zguby. Gdyby nam się to nie udało, znalezioną rzecz należy przekazać do biura rzeczy znalezionych lub do najbliższej jednostki policji. Zgodnie z kodeksem karnym za przywłaszczenie nawet znalezionego mienia może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę 13. lutego w jednej z restauracji na parapecie został pozostawiony telefon komórkowy. Gdy mężczyzna zorientował się, że zapomniał zabrać go z restauracji, wrócił w miejsce, gdzie ostatnio przebywał – niestety telefonu już nie było. Rozżalony tym faktem mężczyzna postanowił szukać pomocy na policji. W związku z tym, że w miejscu zdarzenia zainstalowany był monitoring, policja ma możliwość opublikowania wizerunku sprawców przywłaszczenia mienia. Być może dzięki tym zdjęciom uda się szybko ustalić i dotrzeć do osób odpowiedzialnych za to przestępstwo.

Olsztyńscy policjanci zatrzymali złodziei samochodów, gdy w "dziupli" rozbierali auto

Osoby, które rozpoznają parę widoczną na zdjęciu proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału d/w z Przestępczością p-ko Mieniu, osobiście przy ul. Partyzantów 23 w Olsztynie lub pod nr telefonu 89 522 38 30 a także 112. Informacje można również wysyłać mailowo: joanna.burakiewicz@olsztyn.ol.policja.gov.pl

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze