12.7 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Zjedli powiększony zestaw Big Mac. Mieli apetyt na więcej. Teraz grozi im 5 lat więzienia

Strona główna Wiadomości Zjedli powiększony zestaw Big Mac. Mieli apetyt na więcej. Teraz grozi im...
reklama

Olsztyńscy policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia tożsamości kobiety i mężczyzny, którzy są sprawcami przywłaszczenia wartego 900 zł telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło 13 lutego w restauracji przy Pl. Roosevelta w Olsztynie.

„Nie twoje, nie ruszaj” – w myśl tej zasady w przypadku znalezienia cudzej rzeczy, w pierwszej kolejności powinniśmy potrudzić się o dotarcie do właściciela zguby. Gdyby nam się to nie udało, znalezioną rzecz należy przekazać do biura rzeczy znalezionych lub do najbliższej jednostki policji. Zgodnie z kodeksem karnym za przywłaszczenie nawet znalezionego mienia może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

W środę 13. lutego w jednej z restauracji na parapecie został pozostawiony telefon komórkowy. Gdy mężczyzna zorientował się, że zapomniał zabrać go z restauracji, wrócił w miejsce, gdzie ostatnio przebywał – niestety telefonu już nie było. Rozżalony tym faktem mężczyzna postanowił szukać pomocy na policji. W związku z tym, że w miejscu zdarzenia zainstalowany był monitoring, policja ma możliwość opublikowania wizerunku sprawców przywłaszczenia mienia. Być może dzięki tym zdjęciom uda się szybko ustalić i dotrzeć do osób odpowiedzialnych za to przestępstwo.

Osoby, które rozpoznają parę widoczną na zdjęciu proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału d/w z Przestępczością p-ko Mieniu, osobiście przy ul. Partyzantów 23 w Olsztynie lub pod nr telefonu 89 522 38 30 a także 112. Informacje można również wysyłać mailowo: [email protected]

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma