Kontrowersyjny transparent na meczu Stomilu w obronie dzieci

  15
  Kontrowersyjny transparent na meczu Stomilu w obronie dzieci

  Polityka wróciła na stadiony, a przynajmniej na stadion Stomilu w Olsztynie. Ostatni mecz naszego Stomilu miał wyjątkową oprawę. Kibice postanowili nie tylko zagrzewać do walki piłkarzy, ale także przekazać swoje zdanie na temat tego, co dzieje się w polityce.

  – Prosty przekaz w Polskę leci, przed zbokami chrońmy dzieci – krzyczał wielki transparent rozwinięty przez naszych kibiców. To oczywiste nawiązanie do działań Prezydenta Warszawy, haseł wyborczych części ugrupowań startujących w zbliżających się wyborach do Parlamentu Unii Europejskiej i zapowiedzi wprowadzania tzw. latarników LGBT w szkołach. Transparent wieńczył napis LGBT wpisany w znak zakazu.

  Kibice Stomilu, choć nie należą do najliczniejszych w Polsce, są bardzo zwartym środowiskiem, które z łatwością skrzykuje się w celu przeprowadzenia różnych akcji. Każdego roku kibice Stomilu wspierają między innymi Marsz Żołnierzy Wyklętych w Olsztynie.

  Olsztyńscy kibice prowadzą akcje charytatywne. Kiedy niedawno istnienie ich ukochanego klubu stało pod znakiem zapytania, skutecznie wywierali nacisk na samorząd, żeby jak najszybciej znalezienia nowego sponsora dla piłkarzy.

  Kontrowersyjny transparent na meczu Stomilu w obronie dzieci Stomil Olsztyn Wiadomości 

  Zobacz również:

  Relacja z VI Marszu Ku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Olsztynie [WIDEO]
  Olsztyński Marsz Równości już niebawem

  15 komentarzy
  Najlepsze
  Najnowsze Najstarsze
  Informacje zwrotne w treści
  Wyświetl wszystkie komentarze