20 C
Olsztyn
czwartek, 23 Maj, 2019
reklama

W Aquasferze zajął dwa miejsca parkingowe dla inwalidów [FOTO]

Strona główna Wiadomości W Aquasferze zajął dwa miejsca parkingowe dla inwalidów
reklama

Co za gamoń parkuje zajmując dwa miejsca dla inwalidów. Przez jego bezmyślność prawdziwi inwalidzi, którzy chcieliby zaparkować na „kopertce” oznaczonej wózkiem, musieliby poszukać innego miejsca.

Przyjechałem na basen (Aquasferę) z synkiem, który cierpi na porażenie dwukończynowe, posiadam kartę parkingową inwalidy – mówi pan Paweł (41 l.) – Miejsc nie było, musiałem zjechać na dolny parking. Kiedy wjechałem wózkiem obejrzałem samochód z każdej strony i nie miał karty uprawniającej do parkowania na miejscach dla inwalidów – dodaje.

reklama

Osoba niepełnosprawna mająca znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową, może nie stosować się do niektórych znaków drogowych. Przepis ten dotyczy również:

– kierującego pojazdem przewożącego osobę o znacznie ograniczonej możliwości samodzielnego poruszania się,
– pracowników placówek zajmujących się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób z niepełnosprawnością mających znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się, pozostających pod opieką tych placówek.

Kartę parkingową należy umieścić za przednią szybą pojazdu samochodowego, w miejscu widocznym, eksponując jej zabezpieczenia, tak, by możliwe było odczytanie jej numeru i daty ważności.

Karta parkingowa potwierdza uprawnienia: do korzystania z miejsc parkingowych wyznaczonych dla osób z niepełnosprawnością (tzw. kopert) oraz do niestosowania się do następujących znaków drogowych:

B-1 zakaz ruchu w obu kierunkach
B-3 zakaz wjazdu pojazdów silnikowych z wyjątkiem motocykli jednośladowych
B-3a zakaz wjazdu autobusów
B-4 zakaz wjazdu motocykli
B-10 zakaz wjazdu motorowerów
B-35 zakaz postoju
B-37 zakaz postoju w dni nieparzyste
B-38 zakaz postoju w dni parzyste
B-39 strefa ograniczonego postoju

reklama
reklama

6 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma