14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Staranował lusterkiem rowerzystę!

Strona główna Wiadomości Staranował lusterkiem rowerzystę!
reklama

Rowerzyści wcale nie są w Olsztynie bezpieczni! Boleśnie przekonał się o tym pedałujący ulicą Dworcową, na rondzie koło Zakładów Graficznych, cyklista!

Rowerzystów jest w Olsztynie naprawdę sporo, bo miasto stawia na ekologię i nawet uruchomiło kilka miesięcy temu rowery miejskie. Kierowcy samochodów przyzwyczaili się, że rowerzyści jeżdżą przede wszystkim specjalnymi, przeznaczonymi dla nich ścieżkami. A przecież to nie jest prawda! Rowerzysta jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu i trzeba zachować szczególną ostrożność wobec niego.

reklama

Wystarczył moment nieuwagi, zbytnia pewność siebie i kierujący samochodem zaczepił rowerzystę lusterkiem swojego pojazdu. To mogło zakończyć się tragedią! Przecież wystarczyło, żeby rowerzysta wpadł pod koła samochodu! Tu dopisało szczęście. I to obu uczestnikom kolizji! Rowerzysta wyszedł z niej poobijany, ale bez większych obrażeń. Długo będzie jednak zastanawiał się zanim ze ścieżki rowerowej zjedzie na ulicę!

reklama
reklama

4 KOMENTARZE

  1. Przecież tam nie ma ścieżki rowerowej. To gdzie on miał być jak nie na jezdni? Zawinił kierowca auta, a nie rowerzysta. Ten artykuł jest głupio napisany, sugeruje winę niewinnego.

    1
    1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma