fbpx
22 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Znamy listy startowe Pucharu Świata w plażówce

reklama
Wyślij przez
0

Od pierwszego dnia turnieju na Warmii i Mazurach toczyć się będzie mnóstwo pojedynków – do olsztyńskich rozgrywek zgłosiło się wiele par, a swoich sił nad jeziorem Ukiel chce spróbować nie tylko światowa czołówka.

Zarówno do turnieju męskiego, jak i rozgrywek siatkarek w Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 zgłosiło się bardzo dużo teamów – informują organizatorzy FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. – Już lista startowa do eliminacji krajowych (country quota) jest długa – wśród siatkarzy o prawo gry w kwalifikacjach będą walczyć aż 34 pary z dziesięciu krajów. W rozgrywkach siatkarek do tej rundy wystawione są 22 duety z ośmiu krajów. Każda reprezentacja rozgrywać będzie „wewnętrzne” pojedynki, a do dalszych gier w kwalifikacjach do turnieju głównego awansuje tylko jedna para z każdego kraju.

Do rundy kwalifikacyjnej mężczyzn zgłoszonych jest 16 duetów. Wśród nich znalazła się też młoda polska dwójka Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Mateusz Paszkowski i Maciej Kaszewiak, którzy także mieli przystąpić do kwalifikacji olsztyńskiego turnieju, zagrają ostatecznie w odbywających się w tym samym terminie w Portugalii Mistrzostwach Europy do lat 22. Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) przyznała Polsce drugie miejsce na te mistrzostwa już po ogłoszeniu składu reprezentacji Polski na turniej w Olsztynie i trenerzy skrzętnie skorzystali z tej okazji.

reklama

W sumie w turnieju siatkarzy wystąpią cztery duety z Polski. Poza wspomnianymi Kosiakiem i Rudolem, bezpośrednio w turnieju głównym zagrają: Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Kantor/Bartosz Łosiak.

W stolicy Warmii i Mazur nie zabraknie też oczywiście czołówki obecnego sezonu. Do Polski zawitają największe gwiazdy światowej siatkówki plażowej: mistrzowie globu Alison/Bruno Schmidt, wicemistrzowie świata Nummerdor/Varenhorst, brązowi medaliści tegorocznego mundialu Pedro Solberg/ Evandro, a także ulubieńcy polskiej publiczności Emanuel/Ricardo.

Jeszcze więcej par wystąpi w kwalifikacjach do turnieju kobiecego, bo zgłoszone są aż 23 teamy. Okazję do zaprezentowania się polskiej publiczności na tym etapie turnieju będą miały dwie młode pary z Polski – Pietroczuk/Stasiak oraz Legieta/Adamek. Z kolei do turnieju głównego przystąpią trzy duety z naszego kraju – Trybula/Kłoda, Włoch/Stępień oraz najbardziej wyczekiwany w Olsztynie biało-czerwony team – Kołosińska/Brzostek. Polki niedawno wywalczyły brązowe medale mistrzostw Europy, co jest największym dotychczasowym sukcesem polskiej siatkówki plażowej kobiet. W Olsztynie nie zabraknie też najlepszych obecnie par świata, z całym brazylijskim podium niedawnych mistrzostw świata na czele.

Pełne listy startowe turnieju do wglądu TUTAJ (mężczyźni) i TUTAJ (kobiety).


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze