fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 31 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Znamy listy startowe Pucharu Świata w plażówce


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Od pierwszego dnia turnieju na Warmii i Mazurach toczyć się będzie mnóstwo pojedynków – do olsztyńskich rozgrywek zgłosiło się wiele par, a swoich sił nad jeziorem Ukiel chce spróbować nie tylko światowa czołówka.

Zarówno do turnieju męskiego, jak i rozgrywek siatkarek w Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015 zgłosiło się bardzo dużo teamów – informują organizatorzy FIVB Beach Volleyball World Tour Warmia Mazury Grand Slam Olsztyn 2015. – Już lista startowa do eliminacji krajowych (country quota) jest długa – wśród siatkarzy o prawo gry w kwalifikacjach będą walczyć aż 34 pary z dziesięciu krajów. W rozgrywkach siatkarek do tej rundy wystawione są 22 duety z ośmiu krajów. Każda reprezentacja rozgrywać będzie „wewnętrzne” pojedynki, a do dalszych gier w kwalifikacjach do turnieju głównego awansuje tylko jedna para z każdego kraju.

Do rundy kwalifikacyjnej mężczyzn zgłoszonych jest 16 duetów. Wśród nich znalazła się też młoda polska dwójka Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Mateusz Paszkowski i Maciej Kaszewiak, którzy także mieli przystąpić do kwalifikacji olsztyńskiego turnieju, zagrają ostatecznie w odbywających się w tym samym terminie w Portugalii Mistrzostwach Europy do lat 22. Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) przyznała Polsce drugie miejsce na te mistrzostwa już po ogłoszeniu składu reprezentacji Polski na turniej w Olsztynie i trenerzy skrzętnie skorzystali z tej okazji.

W sumie w turnieju siatkarzy wystąpią cztery duety z Polski. Poza wspomnianymi Kosiakiem i Rudolem, bezpośrednio w turnieju głównym zagrają: Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel, Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Kantor/Bartosz Łosiak.

W stolicy Warmii i Mazur nie zabraknie też oczywiście czołówki obecnego sezonu. Do Polski zawitają największe gwiazdy światowej siatkówki plażowej: mistrzowie globu Alison/Bruno Schmidt, wicemistrzowie świata Nummerdor/Varenhorst, brązowi medaliści tegorocznego mundialu Pedro Solberg/ Evandro, a także ulubieńcy polskiej publiczności Emanuel/Ricardo.

Jeszcze więcej par wystąpi w kwalifikacjach do turnieju kobiecego, bo zgłoszone są aż 23 teamy. Okazję do zaprezentowania się polskiej publiczności na tym etapie turnieju będą miały dwie młode pary z Polski – Pietroczuk/Stasiak oraz Legieta/Adamek. Z kolei do turnieju głównego przystąpią trzy duety z naszego kraju – Trybula/Kłoda, Włoch/Stępień oraz najbardziej wyczekiwany w Olsztynie biało-czerwony team – Kołosińska/Brzostek. Polki niedawno wywalczyły brązowe medale mistrzostw Europy, co jest największym dotychczasowym sukcesem polskiej siatkówki plażowej kobiet. W Olsztynie nie zabraknie też najlepszych obecnie par świata, z całym brazylijskim podium niedawnych mistrzostw świata na czele.

Pełne listy startowe turnieju do wglądu TUTAJ (mężczyźni) i TUTAJ (kobiety).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Trwają dostawy środków ochrony dla szpitali i przedszkoli

Z magazynów Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego rozwożone są środki ochrony osobistej, które trafiają do szpitali, zespołów ratownictwa medycznego i przedszkoli. W zasobach, które najpierw dotarły w...

Konkurs