14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Koniec marzeń o połączeniu PKP z Olsztyna do Bartoszyc!

Strona główna Polecane artykuły Koniec marzeń o połączeniu PKP z Olsztyna do Bartoszyc!
reklama

Przez politykę prysły marzenia o połączeniu kolejowym z Dobrego Miasta przez Lidzbark Warmiński do Bartoszyc! Sejmik Wojewódzki odrzucił pomysł pod pretekstem braku pieniędzy na jego realizację i potrzebie skupienia się na ważniejszych, zdaniem władz Sejmiku, projektach!

Pisaliśmy o tym w artykule: Radny wojewódzki proponuje budowę trasy kolejowej Olsztyn-Bartoszyce

reklama

Mieszkańcy zarówno Dobrego Miasta, Bartoszyc, jak Lidzbarka Warmińskiego już cieszyli się z nowego połączenia. Jednak ostatnia sesja Sejmiku okazała się kubłem zimnej wody wylanym na tych, którzy uwierzyli w możliwość realizacji pomysłu.
Marszałek warmińsko-mazurski Gustaw Brzezin odrzucenie projektu uchwały w tej sprawie uzasadnił brakiem pieniędzy. I to zarówno w kasie samorządu wojewódzkiego, jak odpowiednich projektów rządowych.

Pomysłodawcą przywrócenia tak oczekiwanego przez mieszkańców połączenia był radny Marcin Kazimierczuk z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Samorządowy polityk przyjął decyzję ze smutkiem. Tym bardziej, że jego zdaniem rządowy projekt Kolej Plus jest właśnie po to, żeby wspierać lokalne inwestycje kolejowe jak ta, którą zaproponował.
Marszałek z rządzącej samorządem wojewódzkim koalicji PO, Nowoczesna, PSL zostawił cień nadziei i zapewnił, że zarząd województwa porozmawia o pomyśle z przedstawicielami spółek kolejowych.

W opinii wielu radnych z PiS, utrącenie pomysłu ich klubu, to przejaw niechęci do realizacji programu wyborczego prawicy. W projekcie rządowym Kolej Plus nie ma ani jednego projektu z Warmii i Mazur, bo Urząd Marszałkowski żadnego nie zgłosił.
Jest jednak i dobra informacja! Zarówno rządząca sejmikiem koalicja, jak i opozycja z PiS jest zgodna co do konieczności i możliwości realizacji tzw. Kolei Nadzalewowej. Na ten projekt mają znaleźć się pieniądze z kas samorządu wojewódzkiego i odpowiednich projektów rządowych.

reklama
reklama

14 KOMENTARZE

 1. Z Lidzbarka a nie z Bartoszyc express bus kierowcy to jakies podle dranie nie ludzie sam mialem ta watpliwa przyjemnosc sie o tym przekonać…fcuk

 2. Niech wybudują prywatne spółki w zamian za darmową dzierżawę terenu i eksploatację przez 10 czy 20 lat + możliwość dotacji z sejmiku, państwa i UE….

 3. I dalej będziemy jeździć wspaniałymi busami, gdzie kolana się nie mieszczą i na dodatek w każdym pojeździe coś stuka …. Wystarczy poczytać opinie o firmach transportowych z Bartoszyc o wszystko będzie jasne ….

  10
  1
 4. Zamiast bardziej zainteresować się linią Korsze – Bartoszyce – Granica z Rosją to już chcą nową linię. Może najpierw zająć tymi co jeszcze nie rozebrali.

  8
  3
 5. Kolejny poroniony pomysl PIS-u jak i reaktywacja PKS. Tumany nie maja zielonego pojecia o kosztach, rentownosci a zabieraja glos.

  7
  8

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma