15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Koniec marzeń o połączeniu PKP z Olsztyna do Bartoszyc!

WiadomościKoniec marzeń o połączeniu PKP z Olsztyna do Bartoszyc!

Przez politykę prysły marzenia o połączeniu kolejowym z Dobrego Miasta przez Lidzbark Warmiński do Bartoszyc! Sejmik Wojewódzki odrzucił pomysł pod pretekstem braku pieniędzy na jego realizację i potrzebie skupienia się na ważniejszych, zdaniem władz Sejmiku, projektach!

reklama

Pisaliśmy o tym w artykule: Radny wojewódzki proponuje budowę trasy kolejowej Olsztyn-Bartoszyce

Mieszkańcy zarówno Dobrego Miasta, Bartoszyc, jak Lidzbarka Warmińskiego już cieszyli się z nowego połączenia. Jednak ostatnia sesja Sejmiku okazała się kubłem zimnej wody wylanym na tych, którzy uwierzyli w możliwość realizacji pomysłu.
Marszałek warmińsko-mazurski Gustaw Brzezin odrzucenie projektu uchwały w tej sprawie uzasadnił brakiem pieniędzy. I to zarówno w kasie samorządu wojewódzkiego, jak odpowiednich projektów rządowych.

reklama

Pomysłodawcą przywrócenia tak oczekiwanego przez mieszkańców połączenia był radny Marcin Kazimierczuk z klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Samorządowy polityk przyjął decyzję ze smutkiem. Tym bardziej, że jego zdaniem rządowy projekt Kolej Plus jest właśnie po to, żeby wspierać lokalne inwestycje kolejowe jak ta, którą zaproponował.
Marszałek z rządzącej samorządem wojewódzkim koalicji PO, Nowoczesna, PSL zostawił cień nadziei i zapewnił, że zarząd województwa porozmawia o pomyśle z przedstawicielami spółek kolejowych.

W opinii wielu radnych z PiS, utrącenie pomysłu ich klubu, to przejaw niechęci do realizacji programu wyborczego prawicy. W projekcie rządowym Kolej Plus nie ma ani jednego projektu z Warmii i Mazur, bo Urząd Marszałkowski żadnego nie zgłosił.
Jest jednak i dobra informacja! Zarówno rządząca sejmikiem koalicja, jak i opozycja z PiS jest zgodna co do konieczności i możliwości realizacji tzw. Kolei Nadzalewowej. Na ten projekt mają znaleźć się pieniądze z kas samorządu wojewódzkiego i odpowiednich projektów rządowych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

15 KOMENTARZY

15 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
marcel
17 grudnia 2019 14:31

powini pociagi dac z bartoszyc do olsztyna przez korsze czerwonke barczewo nisz sie meczyc busami godzine i 15 minut jechał pociąg do samego olsztyna

ROMan
2 kwietnia 2019 23:44

PISS na PiS !

Polecane