fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Tramwajowy samouczek – kierowco, sprawdź się

OlsztynTramwajowy samouczek – kierowco, sprawdź się

Uruchomienie olsztyńskiej linii tramwajowej zbliża się wielkimi krokami. W związku z trudnościami, jakie może powodować pojawienie się w mieście nowego środka transportu, Komenda Miejska Policji w Olsztynie przygotowała podstawowe informacje i testy dla kierowców, przypominające, jak poruszać się po drodze razem z tramwajami.

reklama

Jak zaznaczają funkcjonariusze, już wkrótce na kilku skrzyżowaniach w mieście, gdzie odbywa się ruch okrężny, zamontowane zostaną nowe sygnalizatory STK, STT i ST, przeznaczone dla tramwajów. – Niewątpliwie pojawienie się w komunikacji miejskiej nowego środka transportu obliguje do uaktualnienia posiadanej wiedzy i dostosowywania jej do realiów komunikacyjnych – przypominają miejscy funkcjonariusze.

Aby ułatwić to kierowcom z Olsztyna, miejska komenda przygotowała testy z przykładami sytuacji drogowych, w których już niedługo mogą znaleźć się zmotoryzowani olsztynianie oraz podpowiedziami, jak należy się w nich zachować.

reklama
Istotne zmiany w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Krasickiego i Synów Pułku

Podstawowe informacje dotyczące poruszania się z tramwajami na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym oraz test znajdziecie TUTAJ.

Pierwsza część tramwajowego samouczka, dotycząca ogólnych przepisów i ruchu drogowego na skrzyżowaniach, dostępna jest TUTAJ.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paweł
18 października 2015 16:56

Od kiedy to samochód będący na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym musi ustąpić pierwszeństwa pojazdowi włączającemu się do ruchu (zawsze było na odwrót).

olsztyniak
18 października 2015 16:53

te samouczki są durne powinni napisać tramwaj ma zawsze pierwszeństwo, a inne samochody patrzą na regułę prawej dłoni. A i skrzyżowanie o ruchu okrężnym, od kiedy to samochód będący na takim skrzyżowaniu musi ustąpić pojazdowi włączającemu się do ruchu (zawsze było na odwrót).

Polecane
Ogłoszenia
Barierki znów oszpecą Olsztyn? Pod Wysoką Bramą tramwaj będzie odgrodzony
Jest nagranie! Pijaństwo na budowie linii tramwajowej. To dlatego będzie opóźnienie?
Jaroty z niższymi rachunkami? Ignacy Niemczycki ma rozwiązanie Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji