14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Slow jogging nowością w Ukielu. Zajęcia są bezpłatne i otwarte dla każdego

Strona główna Wiadomości Slow jogging nowością w Ukielu. Zajęcia są bezpłatne i otwarte dla każdego
reklama

Kolejna sportowo-rekreacyjna propozycja Ośrodka Sportu i Rekreacji. Coraz cieplejsze i bardziej pogodne dni zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu.

Jest rodzajem treningu biegowego, który odbywa się w tempie 4-6 km/h. Prekursorem tej aktywności jest japoński profesor Hiroaki Tanaka, a ta prozdrowotna forma ruchu jest przeznaczona dla osób w każdym wieku, od początkujących po zaawansowanych. Najważniejsze w slow joggingu jest truchtanie we własnym tempie, bez zadyszki czyli tempem „niko niko” (z japońskiego: z uśmiechem).

reklama

– To sposób na zdrowie i długowieczność, ta naturalna metoda biegania nie powoduje urazów i nie obciąża stawów – tłumaczy Monika Gauk-Bujalska, instruktorka Slow Joggingu która poprowadzi cykl spotkań. – Jest doskonałym sposobem na powrót do formy, ale również regenerację po dużym wysiłku.

Dzięki temu, że trening jest prosty i nie wymaga dużego wysiłku, mogą go stosować praktycznie wszyscy. Co ważne – nawet podczas tak spokojnego biegania spalamy dwa razy więcej kalorii niż w trakcie chodu!

Zajęcia są bezpłatne i otwarte dla każdego. Dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na miłe niespodzianki.

Marcowe terminy:
* Slow Jogging
Terminy: 3, 10, 24 marca, każdorazowo o godz. godz. 10:00.
Miejsce: CRS Ukiel, zbiórka przy wypożyczalni sprzętu sportowego, kierunek biegu: Słoneczna Polana, planowany dystans ok. 5 km. Zajęcia można zacząć także od marszu.
* Spacery Nordic Walking
Termin: 2 marca, start w CRS Ukiel, zbiórka przy wypożyczalni sprzętu sportowego o godz. 10:00

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma