14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Grupka znajomych chce popularyzować komiks wśród olsztyńskiej młodzieży

Strona główna Wiadomości Grupka znajomych chce popularyzować komiks wśród olsztyńskiej młodzieży
reklama

Jesteśmy grupą zwykłej młodzieży z małego miasteczka Bartoszyce. Przybyliśmy do Olsztyna tak naprawdę szukając nieznanego. Chcieliśmy spróbować czegoś nowego.

Nie wiedzieliśmy właściwie co może nas tu spotkać, czy będzie to właściwa decyzja. Przekonaliśmy się na własnej skórze, ile najróżniejszych rzeczy można tu robić, ile jest różnych możliwości i pomysłów. Jedynym ograniczeniem jest chyba nasz własny umysł.

reklama

W szkole usłyszeliśmy o praktycznej Olimpiadzie ,,Zwolnieni z Teorii”. Platforma ta pozwala uczestnikom stworzyć zespół, pomaga w planowaniu, i realizacji własnego projektu społecznego! Jest to coś dla nas nad wyraz niesamowitego, bo my, osoby z jedynie 16-letnim doświadczeniem życia, możemy stworzyć wielką rzecz, z której może skorzystać wiele wiele osób! Coś naprawdę pięknego. Oczywiście, postanowiliśmy nie zwlekać i brać się do pracy. Najtrudniejszy był wybór tematu.

Długo nam zeszło, zanim wreszcie nie podjęliśmy decyzji. Padło na komiksy. Nazwaliśmy nasz projekt ,,KomiksON”, a naszym celem jest popularyzacja komiksu jako środka do nauki, rozrywki i poznawania kultury. Komiksy stają się coraz popularniejsze, wchodzą do podstawy programowej jako obowiązkowe lektury.

Na początku cała organizacja wydawała nam się bardzo prosta. Kuba został kierownikiem projektu, stworzyliśmy konspekt działania… Później robiło się coraz trudniej. Często czuliśmy się przytłoczeni natłokiem spraw, które musimy załatwić, aby projekt dobrze się rozwijał, kłótniami i niezgodą. To było naprawdę ciężkie. Jednak nie poddawaliśmy się, bo wiedzieliśmy, że skoro powiedzieliśmy „start”, musimy powiedzieć „meta”.

Udało nam się zaprojektować własny fanpage na Facebook’u, własne logo, własne koszulki i własne ulotki. Nigdy bym nie pomyślała, że będę nosić koszulkę lub rozdawać ulotki, które są częścią mnie i mojej pracy. W szkołach prowadzimy prelekcje i konkursy. Dzieci to naprawdę interesuje i to takie wspaniałe, że nasza praca jest dla kogoś ważna.

Liczymy tylko na to, że uda nam się rozbudzić komiksową miłość w jak największej liczbie osób.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma