14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Oszukał przeznaczenie? Fiatem doprowadził do zderzenia z dwoma ciężarówkami! [FOTO]

Strona główna Wiadomości Oszukał przeznaczenie? Fiatem doprowadził do zderzenia z dwoma ciężarówkami!
reklama

Każdy wypadek, czy kolizja to suma różnych zdarzeń i wielu z nich można uniknąć. Dlatego za kierownicą kierujmy się rozsądkiem. To hasło powinno przyświecać każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Jednak nie wszyscy stosują się do tej podstawowej zasady. Zapomniał o niej również 62–latek, który wyprzedzał ciężarówkę w miejscu, w którym nie powinien tego robić i doprowadził do bardzo groźnego wypadku.

reklama

Do tego bardzo poważnego zdarzenia drogowego doszło na trasie Chełmżyca – Szczepkowo parę dni temu kilka minut po godz. 14:00. Iławscy policjanci pojechali tam natychmiast po tym, jak informacja trafiła do oficera dyżurnego jednostki. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy pracujących na miejscu tego zdarzenia, 62–latek kierujący osobowym fiatem, wykonując manewr wyprzedzania zrobił to w miejscu zabronionym. Próbował „na podwójnej ciągłej” wyprzedzić zespół pojazdów – ciężarówkę z naczepą. Nie dość, że zrobił to w miejscu niedozwolonym, to nie upewnił się co do możliwości wykonania tego manewru. Z przeciwka w tym czasie nadjeżdżała inna ciężarówka z naczepą. Swoim nieodpowiedzialnym manewrem kierowca osobówki doprowadził do zderzenia najpierw z ciężarówką z naprzeciwka, a potem z ciężarówką, która próbował wyprzedzić.

W wyniku tego zdarzenia dwie pasażerki osobówki doznały obrażeń nóg i karetkami pogotowia zostały przewiezione do szpitala. Kierowca fiata również został przetransportowany do szpitala, jednak jego obrażenia były na tyle poważne, że do jego transportu został wykorzystany helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policjanci dokładne wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia, a zgromadzona dokumentacja posłuży do rozstrzygnięcia postępowania jakie w tej sprawie zostanie przeprowadzone przed sądem.

reklama
ŹródłoKWP Olsztyn
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma