14 C
Olsztyn
wtorek, 21 Maj, 2019
reklama

Pies Aki został poddany eutanazji. Smutny finał konfliktu schroniska z polikliniką weterynaryjną

Strona główna Wiadomości Pies Aki został poddany eutanazji. Smutny finał konfliktu schroniska z polikliniką weterynaryjną
reklama

Sprawa psa Akiego stała się głośna za sprawą wpisu na Facebooku. Schronisko w Tomarynach opublikowało post w którym formułuje zarzuty pod adresem Polikliniki Weterynaryjnej działającej przy Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie.

reklama

Przychodnia odpiera oskarżenia i publikuje oświadczenie.

Schronisko jednak przystaje przy swoim.

Obydwa podmioty publicznie się oskarżają. Padają groźby wystąpienie na drogę prawną o zniesławienie. W sprawę włączył się nawet Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Prof. dr hab. Bogdan Lewczuk. W przesłanym do nas piśmie stwierdził: – Informuję że, wszelkie zarzuty odnośnie wykonywanych zabiegów u psa o imieniu „AKI” są nieprawdziwe. Badania rezonansem magnetycznym i płynu mózgowo-rdzeniowego zostały wykonane na podstawie skierowania lekarza weterynarii opiekującego się schroniskiem zwierząt w Tomarynach. Na wykonanie tych procedur wyraziła również pisemną zgodę opiekunka psa. Badania zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi standardami lekarsko-weterynaryjnymi. Ponadto informuję, że na Wydziale nigdy nie prowadzono eksperymentów na bezdomnych zwierzętach.

Niestety placówka w Tomarynach przegrała walkę o życie psa Akiego. Zwierzę zostało poddane wczoraj (27.02) eutanazji. Według kierownik placówki bardzo cierpiało.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej zaprosił na spotkanie przedstawicieli schroniska w Tomarynach na spotkanie.

Więcej:

Poliklinika Weterynaryjna UWM źle leczy bezdomne zwierzęta? Padają publicznie oskarżenia

reklama
reklama

5 KOMENTARZE

 1. Jak lekarz może napisać, że nigdy nie przyjmie… przerażające. Bardzo przerażające i tak wiele mówiące o samym lekarzu i jego powołaniu i pasji… A eksperyment? Wystarczy, że trudny zabieg pozwoli się wykonać nieopierzonemu studentowi i już słowo to swoim zakresem to obejmuje… Problem udowodnienia tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami…a pewnie się dzieje, skoro nawet pacjentów traktuje się wybiórczo, jakby czemuś były winne te psiaki.

  4
  3
  • I słusznie. Jest wielu innych lekarzy w mieście, więc nie widzę powodu, dla którego ktoś, kogo oczernili, zmieszali z błotem i zaszczuli miałby leczyć ich zwierzęta. To nie NFZ, jest wolny rynek i nie podoba się, to niech leczą w jednej ze 100 innych placówek weterynaryjnych w mieście.

   5
   1
 2. Chcialbym poprosic o numer telefonu autora tego artykułu, bo wydaje sie byc totalnym imbecylem, ewentuslnie zapraszam do kontaktu +48 791 110 933 Mateusz Sowiński

  2
  3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma