fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Pies Aki został poddany eutanazji. Smutny finał konfliktu schroniska z polikliniką weterynaryjną

Sprawa psa Akiego stała się głośna za sprawą wpisu na Facebooku. Schronisko w Tomarynach opublikowało post w którym formułuje zarzuty pod adresem Polikliniki Weterynaryjnej działającej przy Wydziale Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie.

Przychodnia odpiera oskarżenia i publikuje oświadczenie.

Schronisko jednak przystaje przy swoim.

Obydwa podmioty publicznie się oskarżają. Padają groźby wystąpienie na drogę prawną o zniesławienie. W sprawę włączył się nawet Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Prof. dr hab. Bogdan Lewczuk. W przesłanym do nas piśmie stwierdził: – Informuję że, wszelkie zarzuty odnośnie wykonywanych zabiegów u psa o imieniu „AKI” są nieprawdziwe. Badania rezonansem magnetycznym i płynu mózgowo-rdzeniowego zostały wykonane na podstawie skierowania lekarza weterynarii opiekującego się schroniskiem zwierząt w Tomarynach. Na wykonanie tych procedur wyraziła również pisemną zgodę opiekunka psa. Badania zostały przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi standardami lekarsko-weterynaryjnymi. Ponadto informuję, że na Wydziale nigdy nie prowadzono eksperymentów na bezdomnych zwierzętach.

Niestety placówka w Tomarynach przegrała walkę o życie psa Akiego. Zwierzę zostało poddane wczoraj (27.02) eutanazji. Według kierownik placówki bardzo cierpiało.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej zaprosił na spotkanie przedstawicieli schroniska w Tomarynach na spotkanie.

Więcej:

Poliklinika Weterynaryjna UWM źle leczy bezdomne zwierzęta? Padają publicznie oskarżenia

5 KOMENTARZE

 1. Jak lekarz może napisać, że nigdy nie przyjmie… przerażające. Bardzo przerażające i tak wiele mówiące o samym lekarzu i jego powołaniu i pasji… A eksperyment? Wystarczy, że trudny zabieg pozwoli się wykonać nieopierzonemu studentowi i już słowo to swoim zakresem to obejmuje… Problem udowodnienia tego, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami…a pewnie się dzieje, skoro nawet pacjentów traktuje się wybiórczo, jakby czemuś były winne te psiaki.

  4
  3
  • I słusznie. Jest wielu innych lekarzy w mieście, więc nie widzę powodu, dla którego ktoś, kogo oczernili, zmieszali z błotem i zaszczuli miałby leczyć ich zwierzęta. To nie NFZ, jest wolny rynek i nie podoba się, to niech leczą w jednej ze 100 innych placówek weterynaryjnych w mieście.

   5
   1
 2. Chcialbym poprosic o numer telefonu autora tego artykułu, bo wydaje sie byc totalnym imbecylem, ewentuslnie zapraszam do kontaktu +48 791 110 933 Mateusz Sowiński

  2
  3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...