fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 4 grudnia, 2022
reklama

Szpital Dziecięcy w Olsztynie z tytułem „PracoDawca Zdrowia”!

WiadomościSzpital Dziecięcy w Olsztynie z tytułem "PracoDawca Zdrowia"!

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Certyfikat „PracoDawca Zdrowia”, przyznany za ponadprzeciętną troskę o zdrowie swoich pracowników i skuteczność we wdrażaniu programów promocji zdrowia wewnątrz firmy odebrała wczoraj w Ministerstwie Zdrowia z rąk wiceministra Sławomira Gadomskiego dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Nagroda była przyznawana po raz pierwszy. Szpital Dziecięcy w Olsztynie został uhonorowany jako jedyna instytucja z Warmii i Mazur. Certyfikaty otrzymało łącznie 13 instytucji z Polski, w tym tylko 3 szpitale.
Program „PracoDawca Zdrowia” został stworzony z myślą nie tylko o pracodawcach, ale przede wszystkim o pracownikach. Aby otrzymać certyfikat, pracodawcy musieli spełnić m. in. następujące warunki: promować zdrowy styl życia i odpowiednie odżywianie pracowników, zwalczać wśród nich palenie tytoniu, wspierać ich badania profilaktyczne, działać na rzecz ograniczenia stresu pracowników, chronić ich przed działaniem substancji rakotwórczych i innych czynników kancerogennych w miejscu pracy.

Staramy się na co dzień pokazywać, ze potrafimy dbać nie tylko o zdrowie naszych pacjentów, ale również o swoje własne – podkreśla dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Staramy się być dobrym przykładem dla pacjentów. Jeśli lekarz czy pielęgniarka pali papierosy, to nie może mówić pacjentowi, żeby nie palił, bo to szkodzi zdrowiu… Zachęcamy naszych pracowników do włączania się w biegi miejskie, zawody rowerowe. Promujemy morsowanie, umożliwiamy wyjazdy na zagraniczne konferencje naukowe na rowerach. Prowadzimy szerokie kampanie profilaktyczne połączone z możliwością wykonania szczepień przeciwko grypie czy badań w kierunku wczesnego wykrywania chorób nowotworowych. Przeprowadzamy liczne szkolenia z psychologami i trenerami, m .in. na temat pracy przy monitorach, zapobiegania wadom postawy, zapobiegania wypaleniu zawodowemu czy konstruktywnego rozwiązywania konfliktów.
Certyfikat został przyznany przez kapitułę, w skład której weszli eksperci z dziedziny zdrowia, pracodawcy oraz przedstawiciele związków zawodowych, m. in. prof. Łukasz Szumowski – minister zdrowia, konsultant krajowy ds. onkologii prof. Maciej Krzakowski i dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny dr n. med. Grzegorz Juszczyk.

Chcemy, aby za wzrostem długości życia, szła jego jakość – zaznacza dr n. med. Grzegorz Juszczyk. – Wiemy z doświadczeń międzynarodowych i polskich, że troska pracodawców o zdrowie swoich pracowników jest inwestycją, która zapewni realny zwrot poprzez spadek absencji chorobowej, poprawę produktywności, ale także poprawę satysfakcji pracowników i zwiększenie ich lojalności. Gratuluję wszystkim wyróżnionym!

Program Pracodawca Zdrowia jest jednym z elementów dużej kampanii promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów pt. „Planuję długie życie”, prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia.
Ta kampania to trzy proste zalecenia: codzienny ruch, zdrowa dieta i regularne badania profilaktyczne – wyjaśnia wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski, który wręczał pracodawcom certyfikaty. – Wyróżnione dziś firmy są dobitnym przykładem tego, że da się to zrobić, niekoniecznie wielkim nakładem finansowym. Jestem tym pozytywnie zbudowany!

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze