20 C
Olsztyn
czwartek, 23 Maj, 2019
reklama

Drogowcy wracają na Towarową. Będzie korekta organizacji ruchu

Strona główna Wiadomości Drogowcy wracają na Towarową. Będzie korekta organizacji ruchu
reklama

Po zimowej przerwie wracają prace przy dowiązaniu systemu dróg Olsztyna z obwodnicą. To oznacza wprowadzenie korekty organizacji ruchu na ul. Towarowej.

Drogowcy na plac budowy mają wrócić w środę (27 lutego). Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu ma potrwać do kilku godzin.

reklama

Cały proces zacznie się po porannym szczycie komunikacyjnym – zapowiada kierownik ratuszowej jednostki, która nadzoruje inwestycję, Jarosław Krzemieniewski. – Wykonawca w tym czasie zapewni odpowiednie osoby do ręcznego sterowania ruchem. Kierowców prosimy o uważne śledzenie i ostrożność podczas zmiany organizacji ruchu.

Założenia zmiany:

1. Na odcinku od ul. Składowej, przez skrzyżowanie ul. Towarowa – Leonharda, do ul. Sprzętowej udostępnione dla ruchu będą dwie jezdnie w każdym kierunku.
2. Skrzyżowanie ul. Towarowa – Leonharda – zostaje zlikwidowane tymczasowe rondo oraz zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu.
3. Skrzyżowanie ul. Towarowa – Sprzętowa – wykonanie zostanie tymczasowe rondo w celu ułatwienia wyjazdu na czas prac z ul. Sprzętowej.
4. Skrzyżowanie ul. Towarowa – Składowa – powrót do pierwotnego przebiegu, uruchomiona sygnalizacja świetlna.
5. Skrzyżowanie ul. Leonharda – wjazd do OBI – powrót do pierwotnego przebiegu, uruchomiona sygnalizacja świetlna.
6. ul. Leonharda – przebieg od skrzyżowania z ul. Kołobrzeską do ul. Towarowej – udostępnione dla kierowców dwie jezdnie.

Uwaga! Ul. Towarowa pozostaje drogą z pierwszeństwem przejazdu na całej długości, poza miejscami z wyznaczonymi tymczasowymi rondami. Pozostałe trakty łączące się z ul. Towarową – w tym ul. Leonharda – są ulicami podporządkowanymi.

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma