fbpx
1 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Odpowie za zabójstwo brata. Grozi mu dożywocie

WiadomościOdpowie za zabójstwo brata. Grozi mu dożywocie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mężczyzna przyznał się do winy. Na wniosek policji i prokuratury sąd tymczasowo go aresztował. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że w jednym z mieszkań w mieście podczas kłótni brat miał zabić brata. Na miejsce od razu skierowano patrol, który po przybyciu pod wskazany adres zastał leżącego na podłodze mężczyznę. Powiadomiono także pogotowie ratunkowe. Karetka przewiozła poszkodowanego do szczycieńskiego szpitala, skąd następnie przetransportowała go do szpitala w Olsztynie. Niestety dzień później (18.02) 59-letni mieszkaniec Szczytna zmarł.

Będąca na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza wspólnie z prokuratorem wykonywała czynności procesowe. Przeprowadzono oględziny w trakcie których zabezpieczono ślady i dowody rzeczowe, przesłuchano świadków. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podłożem konfliktu były sprawy rodzinne.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 61-latkowi zarzutu zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia.

Sąd Rejonowy w Szczytnie przychylił się do wniosku policji i prokuratury o zastosowanie wobec 61-letniego mężczyzny tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mieszkaniec Szczytna najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze