fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 22 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wycieczka po promilach. 22-latek „pożyczył” ciągnik

Wiadomości Wycieczka po promilach. 22-latek "pożyczył" ciągnik

Zarzuty krótkotrwałego użycia pojazdu mechanicznego i kierowania w stanie nietrzeźwości usłyszał mieszkaniec gminy Świętajno. Mężczyzna bez zgody i wiedzy właściciela wziął jego ciągnik rolniczy, przejechał do oddalonej o 4 km miejscowości i tam pijany zasnął na ganku znajomych. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem.

W niedzielne (9.08) popołudnie oficer dyżurny ełckiej policji dostał informację od zaniepokojonej mieszkanki jednej z miejscowości w gminie Stare Juchy, że po powrocie do domu zastała na swojej posesji śpiącego na ganku mężczyznę i czyjś ciągnik stojący na posesji. Policjanci, którzy pojechali na wskazane miejsce, a tam po obudzeniu mężczyzny stwierdzili, że jest on kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 22-latek poszedł do gospodarstwa znajomego po swój rower. Ale zamiast niego zabrał stamtąd ciągnik rolniczy i pojechał nim do miejscowości oddalonej o 4 km, zaparkował go na posesji swoich znajomych i podczas ich nieobecności zasnął na podwórku.

Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada żadnych uprawnień do kierowania. 22-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Nie potrafił wyjaśnić policjantom motywów swojego zachowania.

Teraz za krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu mechanicznego i kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przez koronawirusa w olsztyńskich szkołach pojawili się ludzie w skafandrach z tajemniczym urządzeniem

Weszli do szkoły ubrani w skafandry i maski. Na drzwiach wywieszono tabliczkę "Zakaz wstępu". Zdezynfekowali cały budynek przy wykorzystaniu najbardziej skutecznej metody do zabezpieczania pomieszczeń...

Otwarcie nowego sklepu LIDL w Olsztynie

Firma Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 10...

Przeczytaj także: