fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

niedziela, 31 maja, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Uwierz w siebie, bądź YOUnique!


Masz dla nas zdjęcie albo informację? Wyślij na [email protected] lub FB m.me/twojkurierolsztyn

Takie hasło przyświeca czterem licealistkom, realizującym projekt w ramach olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni Z Teorii”.

Zofia Staszewska (II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie), Julia Pruszyńska (I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie), Wiktoria Stawińska (I Akademickie Liceum Ogólnokształcące im. Zasłużonych Ludzi Morza w Gdyni) oraz Natalia Ochocka (II Liceum Ogólnokształcące im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Olsztynie) postanowiły pomóc swoim rówieśnikom wypracować pewność siebie, której, jak mówią, w obecnych czasach wielu nastolatkom brakuje.

W ramach projektu prowadzą warsztaty. Zarówno w szkołach w Gdyni i Olsztynie, jak i w Miejskiej Bibliotece Publicznej „Planeta 11” w Olsztynie. „Uczymy naszych rówieśników jak efektywnie pracować w grupie i przemawiać publicznie, pomagamy im odkryć ich mocne strony, pokazujemy im, jak zmiany mogą pozytywnie wpłynąć na pewność siebie. Niezależnie od tematu uczestnicy są bardzo aktywni, a po zakończonych spotkaniach dostajemy dużo pozytywnych komentarzy. To bardzo miłe. Dzięki temu mamy jeszcze więcej motywacji do dalszego działania.” – mówi Zofia.

Olsztyn i Gdynia to odległe miasta. Skąd więc pomysł na połączenie ich jednym projektem? „Dzięki temu możemy dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców, a projekt robimy właśnie po to, żeby pomóc ludziom. Na dodatek pozwoliło nam to zawrzeć nowe znajomości. Przed rozpoczęciem projektu znałam tylko Zosię”- uważa Wiktoria. Dziewczyny wciąż się uczą, muszą więc godzić działania ze szkołą, może się to wydawać trudne, co potwierdza Julia: „Projekt wymaga ogromnego zaangażowania. Nie jest łatwo połączyć prowadzenie warsztatów z systematycznym uczęszczaniem na lekcje. Jednak udaje nam się to, bo naprawdę zależy nam na tym, żeby projekt faktycznie zmienić coś w naszym otoczeniu.”

Więcej informacji o projekcie społecznym „Be YOUnique „ można znaleźć na Facebooku pod nazwą „Be YOUnique” oraz na Instagramie pod nazwą @beyounique_zwzt. Serdecznie zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Warte uwagi

Dlaczego warto studiować w Elblągu a nie w Olsztynie?

Konkurencyjna oferta edukacyjna i doskonała baza dydaktyczna – tym kusi przyszłych kandydatów na studia Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna. Jeszcze parę lat temu pomysł studiowania w Elblągu...

W Olsztynie powstaje niesamowite osiedle. To będą pierwsze tak prośrodowiskowe mieszkania

Coraz więcej ekologicznych rozwiązań w olsztyńskim budownictwie mieszkaniowym. Nowe pro ekologiczne osiedle znanego dewelopera już w sprzedaży. Nasze miasto, rozbudowuje się, powstają nowoczesne osiedla mieszkaniowe...

Innowacyjna automatyczna kurtyna dezynfekująca stanęła w Szpitalu Wojewódzki w Olsztynie

Pochodząca z Olsztyna spółka JCP Medica, jako pierwsza w Polsce, opracowała innowacyjny i skuteczny sposób dezynfekcji ludzi – automatyczną kurtynę dezynfekującą. Produkt można zastosować...

Konkurs