5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Kolejne placówki podłączone do sieci. W planach też hotspoty

OlsztynKolejne placówki podłączone do sieci. W planach też hotspoty

Cyfrowe łącze pojawiło się w kolejnych miejskich jednostkach – informatyzują się przedszkola, szkoły, biblioteki, domy pomocy społecznej, ośrodki wsparcia. 

reklama

22 kilometry światłowodowej sieci połączyły kolejnych 49 publicznych jednostek w Olsztynie. Wszystko po to, by przepływ informacji między nimi był jeszcze lepszy, a obsługa interesantów coraz sprawniejsza – informuje olsztyński ratusz.

Budowana infrastruktura ma być również podstawą rozwoju monitoringu oraz umożliwiać nowoczesne zarządzanie miejską infrastrukturą. Po zakończeniu projektu sieć będzie liczyć aż 67 kilometrów.

reklama

To jednak nie wszystko – zapewnia dyrektor Wydziału Informatyki Urzędu Miasta, Rafał Ruchlewicz. – Właśnie powstaje kolejnych 16 hotspotów, czyli punktów, które umożliwią darmowy dostęp do Internetu w miejscach publicznych.

O te lokalizacje miejskie władze zapytały samych olsztynian. Ci wskazali, że warto zainwestować w takie rozwiązanie m.in w parkach Kusocińskiego i Centralnym, Aquasferze i Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Dzięki projektowi w olsztyńskim ratuszu powstała już nowa serwerownia, poprawi się więc bezpieczeństwo przetwarzanych danych. Znalazł się tu również nowy agregat prądotwórczy, zapewniający dostawy prądu w razie awarii.

reklama

Inwestycja sprawi, że ratusz będzie mógł w przyszłości świadczyć kolejne usługi – choćby związane z telefonią cyfrową.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia