fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Myśl trzeźwo, jedź bezpiecznie. Klub z Olsztyna wspiera światową akcję

OlsztynMyśl trzeźwo, jedź bezpiecznie. Klub z Olsztyna wspiera światową akcję

W olsztyńskim Rakorze (17.10) odbędzie się kolejna edycja Europejskiej Nocy Bez Wypadku, promującej odpowiedzialną zabawę i bezpieczeństwo na drogach. 

reklama

Międzynarodowa akcja, która została zapoczątkowana w 1995 w Belgii przez organizację “Odpowiedzialni Młodzi Kierowcy”, od początku cieszyła się ogromnym powodzeniem. W 2003 roku kampania uzyskała wsparcie Komisji Europejskiej, a od roku 2012 uczestniczą w niej wszystkie państwa członkowskie UE.

Na czym polega? Podczas Nocy bez Wypadku wolontariusze stoją przed wejściami do klubów nocnych i zachęcają kierowców do podjęcia zobowiązania o niespożywaniu alkoholu przed prowadzeniem pojazdu. – Kierowcy, na znak przyłączenia się do akcji, zakładają rozpoznawalną opaskę. Podczas opuszczania klubu uczestnicy zabawy mają możliwość przebadania się alkomatem – kierowcy z wynikiem negatywnym zostają nagrodzeni upominkami – wyjaśnia Waldemar Ziarek, Sekretarz Fundacji “Kierowca Bezpieczny”. – Osobom, u których poziom alkoholu przekroczył dopuszczalny próg alkoholu w wydychanym powietrzu, proponuje się skorzystania z innej formy transportu.

reklama

Europejska Noc bez Wypadku odbywa się pod hasłem: udowodnij znajomym, że możesz ich bezpiecznie zawieźć do domu. Tą akcją Fundacja Krzysztofa Hołowczyca “Kierowca Bezpieczny” rozpoczyna kampanię społeczną Tydzień Świadomego Kierowcy, której celem jest zwrócenie uwagi na problem pijanych kierowców na polskich drogach. W naszym kraju, szczególnie na tle innych państw UE, jest on szczególnie dotkliwy, a amatorów jazdy na tzw. podwójnym gazie nie zniechęcają nawet zaostrzone przepisy i wiążące się z tak nieodpowiedzialnym zachowaniem poważne konsekwencje.

Tydzień Świadomego Kierowcy zostanie podsumowany 24 października – uczestnicy wieczornych sobotnich zabaw w klubach nocnych otrzymają wtedy profesjonalne, jednorazowe alkotesty.

reklama

Kampanię wspiera Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?