12 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Klient ładował do sklepowego wózka dosłownie wszystko. Potem go załadowali do radiowozu

OlsztynKlient ładował do sklepowego wózka dosłownie wszystko. Potem go załadowali do radiowozu

Pracownik ochrony jednego z supermarketów spożywczych znajdujących się w Olsztynie przy ul. Wyszyńskiego zwrócił uwagę na zachowanie młodego mężczyzny robiącego zakupy. Klient ładował do sklepowego wózka dosłownie wszystko, m.in. drogi alkohol, słodycze czy środki czystości. Ostatecznie mężczyzna przeszedł obok linii kas i próbował wyjechać wózkiem ze sklepu przez automatyczne drzwi wejściowe, za którymi czekał jego wspólnik. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej celi. Za kradzież produktów grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Wczoraj (11.02) przed godziną 19.00 oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki otrzymał informację, że na terenie jednego z supermarketów przy ul. Wyszyńskiego w Olsztynie, pracownik ochrony ujął dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież. Na miejsce natychmiast zostały wysłane policyjne patrole.

Z otrzymanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że od samego początku pracownik ochrony zwrócił uwagę na chaotyczne ruchy młodego mężczyzny. Klient wrzucał do swojego koszyka dosłownie wszystko: drogi alkohol, słodycze, mięso, słodycze czy środki czystości. W pewnym momencie ochroniarz zauważył, że klient wraz z wózkiem zakupów szedł w kierunku drzwi wejściowych, za którymi jak się później okazało, czekał kolejny mężczyzna i uruchomił drzwi, aby te się otworzyły. W ręce pracownika ochrony, a następnie policjantów trafili dwaj sprawcy kradzieży w wieku 31 i 33 lat.

reklama

Skradziony towar został dokładnie przeliczony a produkty w stanie nienaruszonym wróciły na sklepowe półki. Okazało się, że sprawcy kradzieży, chcieli wynieść ze sklepu towar o wartości blisko 1700zł.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Po przesłuchaniu usłyszą zarzuty kradzieży. Grożą im kary nawet do 5 lat.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
wio
15 lutego 2019 20:38

gang olsena. starzy a głupi

Polecane