fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Predator aresztowany. Czy mafia wróciła do Olsztyna?

reklama

Początek XXI wieku to okres porwań, które wstrząsnęły środowiskiem olsztyńskich przedsiębiorców. Gangsterzy porywali biznesmenów i członków ich rodzin, a na ulicach Olsztyna dochodziło do zamachów na życie członków konkurujących między sobą gangów.

Uczestnik tamtych wydarzeń Grzegorz M. ps. Predator został skazany związku z podżeganiem do zabójstwa i porwaniem syna przedsiębiorcy na 12 lat więzienia. Jego proces odbył się dopiero w 2005 roku, ponieważ udało mu się uciec do Czech i potrzebna była jego ekstradycja. Grzegorz M. był ostatnim przebywającym na wolności żołnierzem gangu „Orzełka”, który został rozbity w 2001 roku.

Gangster wyszedł z wiezienia w 2012 roku. Oburzyło to przedsiębiorców zrzeszonych w Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniu na rzecz Bezpieczeństwa. Spotkali się nawet z komendantem Józefem Gdańskim, żeby uczulić policję na fakt powrotu na wolność groźnego gangstera, który był zamieszany w serię porwań.

reklama

W ubiegły wtorek na terenie Olsztyna Centralne Biuro Śledcze zatrzymało osoby związane z przestępstwami gospodarczymi. Wśród nich był Grzegorz M. Jego pobyt na wolność trwał niecałe dwa lata. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla Predatora.

Śledczy podejrzewają, że zatrzymane osoby utworzyły kolejno po sobie działające trzy firmy-słupy, które fałszowały dokumentację związaną z obrotem paliwami płynnymi. W ciągu roku z krajów Unii Europejskiej sprowadzili do Polski 1100 cystern z paliwem. Towar ten był następnie sprzedawany odbiorcom po cenach znacznie niższych od rynkowych. Z góry zakładali, że nie będą odprowadzać do Skarbu Państwa należnego podatku VAT. W ten sposób mogli dokonać uszczuplenia należności podatkowych na ponad 30 milionów złotych.

Czytaj też:  Olsztyn. Wiatr uszkodził dach szkoły podstawowej

Pojawia się pytanie jak możliwy był tak szybki powrót Grzegorza M. do przestępczego procederu. Nie był on anonimowy i dla policji, a jego gangsterskie CV mogłoby być podstawą dla filmu akcji. W ciągu dwóch lat prawdopodobnie udało mu się skonstruować nową siatkę przestępczą na terenie naszego województwa. Prokuratura określa sprawę jako rozwojową, więc w ciągu najbliższych tygodni możemy się spodziewać nowych informacji na temat działania olsztyńskiej mafii paliwowej.

[quote_box_center][dropcap]Zobacz także:

Brawurowa akcja CBŚ w Olsztynie. Zatrzymano groźnego gangstera ps. Predator [/dropcap][/quote_box_center]

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama