fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 30 listopada, 2022
reklama

Predator aresztowany. Czy mafia wróciła do Olsztyna?

OlsztynPredator aresztowany. Czy mafia wróciła do Olsztyna?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Początek XXI wieku to okres porwań, które wstrząsnęły środowiskiem olsztyńskich przedsiębiorców. Gangsterzy porywali biznesmenów i członków ich rodzin, a na ulicach Olsztyna dochodziło do zamachów na życie członków konkurujących między sobą gangów.

Uczestnik tamtych wydarzeń Grzegorz M. ps. Predator został skazany związku z podżeganiem do zabójstwa i porwaniem syna przedsiębiorcy na 12 lat więzienia. Jego proces odbył się dopiero w 2005 roku, ponieważ udało mu się uciec do Czech i potrzebna była jego ekstradycja. Grzegorz M. był ostatnim przebywającym na wolności żołnierzem gangu „Orzełka”, który został rozbity w 2001 roku.

Gangster wyszedł z wiezienia w 2012 roku. Oburzyło to przedsiębiorców zrzeszonych w Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszeniu na rzecz Bezpieczeństwa. Spotkali się nawet z komendantem Józefem Gdańskim, żeby uczulić policję na fakt powrotu na wolność groźnego gangstera, który był zamieszany w serię porwań.

Podejrzany o zabójstwo matki zostanie umieszczony w zakładzie psychiatrycznym

W ubiegły wtorek na terenie Olsztyna Centralne Biuro Śledcze zatrzymało osoby związane z przestępstwami gospodarczymi. Wśród nich był Grzegorz M. Jego pobyt na wolność trwał niecałe dwa lata. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla Predatora.

Śledczy podejrzewają, że zatrzymane osoby utworzyły kolejno po sobie działające trzy firmy-słupy, które fałszowały dokumentację związaną z obrotem paliwami płynnymi. W ciągu roku z krajów Unii Europejskiej sprowadzili do Polski 1100 cystern z paliwem. Towar ten był następnie sprzedawany odbiorcom po cenach znacznie niższych od rynkowych. Z góry zakładali, że nie będą odprowadzać do Skarbu Państwa należnego podatku VAT. W ten sposób mogli dokonać uszczuplenia należności podatkowych na ponad 30 milionów złotych.

Grozi mu dożywocie. 38-letni mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 43-latka na terenie ogródków działkowych

Pojawia się pytanie jak możliwy był tak szybki powrót Grzegorza M. do przestępczego procederu. Nie był on anonimowy i dla policji, a jego gangsterskie CV mogłoby być podstawą dla filmu akcji. W ciągu dwóch lat prawdopodobnie udało mu się skonstruować nową siatkę przestępczą na terenie naszego województwa. Prokuratura określa sprawę jako rozwojową, więc w ciągu najbliższych tygodni możemy się spodziewać nowych informacji na temat działania olsztyńskiej mafii paliwowej.

Predator aresztowany. Czy mafia wróciła do Olsztyna? zabójstwo Olsztyn, Wiadomości

[quote_box_center][dropcap]Zobacz także:

Brawurowa akcja CBŚ w Olsztynie. Zatrzymano groźnego gangstera ps. Predator [/dropcap][/quote_box_center]

reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze