13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ratusz szkoli miejskich wolontariuszy

WiadomościRatusz szkoli miejskich wolontariuszy

Odbyło się już pierwsze spotkanie z chętnymi, którzy będą pomagać przy zbliżających się miejskich imprezach. W kolejnych dniach czekają ich następne zajęcia.

reklama

Gdzie zlokalizowane są najważniejsze obiekty Olsztyna, najbardziej charakterystyczne punkty, którędy dotrzeć do interesujących nas miejsc? To tylko część pytań, na jakie odpowiedzi poznają miejscy wolontariusze. Podnaddwudziestoosobowa grupa zaczęła w ratuszu specjalne szkolenia, które mają pomóc im przygotować się do najważniejszych, zbliżających się imprez.

Bardzo cieszy mnie, że chcą Państwo z nami współpracować – mówiła dyrektor Biura ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Monika Michniewicz. – Część z Państwa jest z nami od dawna, część dopiero zaczyna, ale mam nadzieję, że zostaną Państwo na dłużej.

reklama

Były zajęcia z topografii miasta, wolontariusze dowiedzieli się także, dlaczego ich praca jest tak ważna i może stać się niezwykłą przygodą. Poza tym zdobyli wiedzę o swoich prawach i obowiązkach. W kolejnych dniach będą zapoznawać się z zadaniami, jakie czekają ich podczas Olsztyn Green Festival, który odbędzie się 14-15 sierpnia oraz w trakcie rozgrywek turnieju Pucharu Świata w siatkówce plażowej między 25 a 31 sierpnia. Obie imprezy odbędą się na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel.

W Olsztynie uruchomiono miejskie zdroje

Nie tylko dajecie od siebie coś swemu miastu, ale także coś dostaniecie – przekonuje asystentka prezydenta Olsztyna, Dorota d’Aystetten. – Dostaniecie sporo wiedzy na temat Olsztyna, doświadczenie, certyfikaty, ale też wejściówki na różne wydarzenia.

reklama

Wolontariusze m.in. będą kierować odwiedzających na miejsce wydarzeń, wskażą, jak kupić bilety i co warto zobaczyć w Olsztynie.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Oceń pracę ratusza [ANKIETA]
W Olsztynie uruchomiono miejskie zdroje