Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
5 C
Olsztyn
sobota, 14 grudnia, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Ratusz szkoli miejskich wolontariuszy

reklama

Odbyło się już pierwsze spotkanie z chętnymi, którzy będą pomagać przy zbliżających się miejskich imprezach. W kolejnych dniach czekają ich następne zajęcia.

Gdzie zlokalizowane są najważniejsze obiekty Olsztyna, najbardziej charakterystyczne punkty, którędy dotrzeć do interesujących nas miejsc? To tylko część pytań, na jakie odpowiedzi poznają miejscy wolontariusze. Podnaddwudziestoosobowa grupa zaczęła w ratuszu specjalne szkolenia, które mają pomóc im przygotować się do najważniejszych, zbliżających się imprez.

Bardzo cieszy mnie, że chcą Państwo z nami współpracować – mówiła dyrektor Biura ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, Monika Michniewicz. – Część z Państwa jest z nami od dawna, część dopiero zaczyna, ale mam nadzieję, że zostaną Państwo na dłużej.

reklama

Były zajęcia z topografii miasta, wolontariusze dowiedzieli się także, dlaczego ich praca jest tak ważna i może stać się niezwykłą przygodą. Poza tym zdobyli wiedzę o swoich prawach i obowiązkach. W kolejnych dniach będą zapoznawać się z zadaniami, jakie czekają ich podczas Olsztyn Green Festival, który odbędzie się 14-15 sierpnia oraz w trakcie rozgrywek turnieju Pucharu Świata w siatkówce plażowej między 25 a 31 sierpnia. Obie imprezy odbędą się na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel.

Nie tylko dajecie od siebie coś swemu miastu, ale także coś dostaniecie – przekonuje asystentka prezydenta Olsztyna, Dorota d’Aystetten. – Dostaniecie sporo wiedzy na temat Olsztyna, doświadczenie, certyfikaty, ale też wejściówki na różne wydarzenia.

Wolontariusze m.in. będą kierować odwiedzających na miejsce wydarzeń, wskażą, jak kupić bilety i co warto zobaczyć w Olsztynie.

reklama

grudzień, 2019

31GRU00:00W 2019 roku pójdę na mecz Ligi Futbolu Amerykańskiego

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Niesamowite! To jedyny taki Sylwester w Olsztynie! Jednak jest co robić w tym nudnym mieście?

Oferta sylwestrowa w mieście nie rozpieszcza. Dlatego naprzeciw znudzonym i spragnionym dobrej zabawy wychodzi Hookah Club. Mieszczący się przy ul. Hugona Kołłątaja 1 Hookah Club...

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Nowy (Jack) Pub na olsztyńskiej Starówce. Będzie nie tylko trunkowo, ale też smacznie!

Już od 15 listopada bywalcy olsztyńskiej starówki będą mieli kolejną miejscówkę, w której będą mogli spędzić czas przy dobrym jedzeniu i jeszcze lepszych trunkach....

RABATOL.PL

X