0
1.6 C
Olsztyn
czwartek, 26 lutego, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Ponad 280 osób na mecie sobotniego biegu – City Trail w nowym roku

OlsztynPonad 280 osób na mecie sobotniego biegu - City Trail w nowym...

Nad Jeziorem Długim w Olsztynie odbyła się inauguracja tegorocznego cyklu biegów City Trail, która przyciągnęła wielu miłośników ruchu. W niedzielne popołudnie na mecie trzeciego z pięciu zaplanowanych spotkań zameldowało się 281 biegaczy. Najszybszymi zawodnikami okazali się Przemysław Flaga, uzyskując czas 17:14, oraz Izabela Parszczyńska z wynikiem 19:33.

reklama

City Trail to ogólnopolskie wydarzenie, które odbywa się w dziesięciu miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Każdy sezon obejmuje łącznie 50 biegów, po 5 w każdej z lokalizacji. Uczestnicy, którzy wezmą udział w co najmniej trzech biegach, otrzymają pamiątkowe medale podczas ostatniego wydarzenia przewidzianego na marzec.

Na pokrytej śniegiem trasie olsztyńskiego biegu, wśród kobiet na podium znalazły się także Monika Jacyszyn i Maja Bużycka, obie z czasem 20:21. W kategorii mężczyzn, tuż za Przemysławem Flagą, uplasowali się Wiktor Kujawa (17:55) oraz Damian Błaut (18:00).

reklama

Organizatorzy cyklu podkreślają, że „w cyklu nie ma limitu miejsc”, co oznacza, że rejestracji można dokonać również w dniu biegu. Dla wszystkich zainteresowanych szczegółowe informacje oraz możliwość zapisów dostępne są na stronie internetowej www.citytrail.pl.

źródło: UM Olsztyn, fot. UM Olsztyn

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Nie musisz jechać na turnus. Post warzywno-owocowy z opieką dietetyka w Olsztynie

Post warzywno-owocowy przejdziesz w domu z EatFit24. Teraz z kodem promocyjnym.

Wzrost popularności prywatnych usług medycznych w Skawinie

Czy rosnące zainteresowanie prywatną opieką zdrowotną widać w codziennych decyzjach mieszkańców?

Sekret trwałego dachu: Jaka folia na dach pod blachodachówkę?

Wybór odpowiedniej warstwy pod blachodachówkę to krytyczna decyzja, która decyduje o tym, czy Twój dach będzie „oddychał”, czy też zacznie niszczeć od nadmiaru wilgoci.

Jakie są najczęstsze objawy niedoborów witamin z grupy B?

Witaminy B – właściwości i rola w organizmie.

Giełda numizmatyczna w Olsztynie – cenne monety kolekcjonerskie na wyciągnięcie dłoni

Bezpieczeństwo zakupów i autentyczność – o czym musi pamiętać kolekcjoner?

Na co zwrócić uwagę wybierając kolonie dla dziecka — kompleksowy poradnik dla rodziców

Dlaczego kolonie wciąż mają sens w dobie smartfonów i tabletów?

Jak nowoczesne technologie ułatwiają zarządzanie finansami w małych i średnich przedsiębiorstwach?

Odkryj, jak nowoczesne technologie mogą usprawnić zarządzanie finansowe w Twojej firmie.

Jak bezpiecznie przeprowadzić gazowanie zboża w przyczepie?

Dlaczego gazowanie zboża na przyczepie jest potrzebne?

Zimowe treningi disc golfa w Olsztynie. Spróbuj za darmo na Górce Kortowskiej

Mieszkańcy Olsztyna mogą tej zimy bezpłatnie spróbować jednej z najszybciej rozwijających się dyscyplin rekreacyjnych.
reklama
reklama