fbpx
-1 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

W sobotę kolejne zawody CITY TRAIL nad Jeziorem Długim

WiadomościW sobotę kolejne zawody CITY TRAIL nad Jeziorem Długim

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

1 grudnia odbędzie się trzeci z sześciu zaplanowanych na edycję 2018/2019 bieg z serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Olsztynie. Dystans to tradycyjnie 5 km. Zawodnicy, którym zależy na ukończeniu cyklu, a nie wystartowali w październiku i listopadzie mają ostatnią szansę, by dołączyć do rywalizacji, bowiem w klasyfikacji generalnej liczą się cztery biegi. Elektroniczna rejestracja do zawodów trwa do końca dnia we wtorek, 27 listopada.

reklama

Cykl CITY TRAIL opiera się na prostej formule. Jeden sezon to sześć biegów, każdy na tej samej, 5-kilometrowej trasie. Najważniejsza jest regularność – ukończenie cyklu oznacza udział w co najmniej czterech biegach. W klasyfikacji generalnej liczą się cztery najlepsze wyniki. Aby otrzymać pamiątkowy medal również należy pobiec minimum cztery razy. Podsumowanie edycji i wręczenie nagród odbywa się na siódmej, oddzielnej imprezie, organizowanej w formule uroczystej ceremonii. Harmonogram wszystkich biegów wygląda identycznie. O godz. 8:30 zaczyna pracę biuro zawodów, od 9:30 trwają biegi dla dzieci, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km.

– Startuję w CITY TRAIL od poprzedniej edycji. Nie jestem typowym biegaczem, ale jeśli mam czas na aktywność to wybieram właśnie bieganie. W ciągu ostatnich miesięcy sport zszedł u mnie na dalszy plan, ale już wróciłem, mam wykupiony karnet biegów na CITY TRAIL, a to duża motywacja, żeby biegać regularnie i co miesiąc sprawdzać kondycję – podkreśla jeden z uczestników CITY TRAIL – Kamil Szymański.

reklama

Biegi CITY TRAIL odbywają się w Olsztynie na ścieżkach nad Jeziorem Długim. Trasa jest urozmaicona i bardzo malownicza. W listopadowych zawodach zwycięstwo odnieśli Paweł Pszczółkowski (z czasem 16:31) i Justyna Jelska (jej wynik to 19:56). Linię mety minęło 404 zawodników. Dodatkowo w biegach dziecięco-młodzieżowych – CITY TRAIL Junior uczestniczyło 155 młodych adeptów biegania.

Po raz kolejny szabliści z Olsztyna udowodnili, że liczą się w Polsce i za granicą

– Z roku na rok biegi CITY TRAIL notują wzrost frekwencji. To pokazuje, że Polacy są coraz bardziej świadomi konieczności zmian swoich nawyków żywieniowych i zdrowotnych. Kształtowanie oraz utrwalanie takich postaw dotyczy także najmłodszych zawodników, którzy w ramach CITY TRAIL Junior, również mogą spróbować swoich sił na krótkim dystansie. Biorąc pod uwagę deficyt imprez biegowych w okresie jesienno-zimowym, udział w CITY TRAIL wydaje się być doskonałą okazją do podtrzymania wypracowanej latem kondycji – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden. – Jako firma odpowiedzialna społecznie od lat wspieramy inicjatywy promujące zdrowy styl życia oraz zachęcające do aktywności fizycznej – dodaje.

reklama

Opłata startowa jest uzależniona od opcji, jaką wybierze zawodnik. Podstawowy pakiet sześciu imprez w jednym mieście to koszt 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu jest zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu, dzięki czemu wystarczy pojawić się w biurze zawodów tylko raz w ciągu edycji. Można zapisać się także na pojedyncze biegi – start w jednym biegu to koszt 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy. Opłaty startowe w CITY TRAIL Junior to 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł jeśli opłata jest uiszczana z góry za cały cykl.

Olsztyńskie PWiK, wzorem gminy, pozbywa się akcji Stomilu Olsztyn. Poszukuje inwestora

Kolejne imprezy są zaplanowane na 5 stycznia, 9 lutego i 9 marca. Zawody w Olsztynie są częścią ogólnopolskiego cyklu, w którym uczestniczą także: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Więcej:

Biegiem po obwodnicy Olsztyna

Sportowa sobota w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama