fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
środa, 19 Czerwiec, 2019
18.2 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Radny wojewódzki proponuje budowę trasy kolejowej Olsztyn-Bartoszyce

Strona główna Polecane artykuły Radny wojewódzki proponuje budowę trasy kolejowej Olsztyn-Bartoszyce
reklama

Radny wojewódzki Marcin Kazimierczuk złożył do zarządu województwa propozycje budowy trasy kolejowej Olsztyn-Bartoszyce.

Informację opublikował wczoraj (01.02) na swoim profilu. Jak napisał: –  Jako radny Województwa Warmińsko-Mazurskiego złożyłem projekt uchwały z podpisami Klubu PiS oraz uzasadnienie wraz załącznikami do Pani Przewodniczącej Sejmiku w sprawie przywrócenia połączeń kolejowych na trasie: Bartoszyce, Lidzbark Warmiński, Dobre Miasto z wykorzystaniem 85% dotacji z Programu „Kolej Plus” Ministerstwa Infrastruktury.

reklama

Załączył również treść pisma.

Źródło: www.facebook.com/marcin.kazimierczuk.33

Źródło: www.facebook.com/marcin.kazimierczuk.33

Reakcje internatów są różne. Niektórzy są zachwyceni.

Inni zastanawiają się na ekonomicznym aspektem takiej linii kolejowej.

Radny Kazimierczuk uspokaja.

reklama
reklama

13 KOMENTARZE

 1. Moim zdaniem to połączenie to dobry pomysł. Przyjeżdżam do Bartoszyc w odwiedziny z różnych miejsc w Polsce i zawsze jest to łażenie z tobołami po dworcach, szukanie odpowiedniego i niezapełnionego busa… Więc z własnego doświadczenia powiem, że pociąg z Olsztyna byłby dużym ułatwieniem.
  Powyższe komentarze też mają sporo racji: ułatwienie dla osób starszych, rodzin i osób z dużym bagażem, to bezpieczniejsza opcja, co więcej bardziej ekologiczna. Można by rozbudować trasę o Kaliningrad i podróżnych od razu zrobi się więcej. Wydaje mi się, że z czasem ludzie by przywykli do odnowienia kolei.
  Trasa między Bartoszycami i Olsztynem to koło 1,5h drogi, co w wypadku kolei na pewno byłoby krótsze. Działałoby to trochę jak kiedyś SKM w Trójmieście. I nie trzeba by było inwestować dużo w pociągi, bo wydaje mi się, że jeden kurs w jedną stronę na godzinę to i tak dużo. Można by zrobić ich ciut więcej rano i w godzinach powrotu z pracy, mniej w innych porach. Domyślam się, że są osoby, które dojeżdżają do pracy w okolicznych miejscowościach, mogłoby to być dla nich bardziej ekonomiczne niż korzystanie z auta.

  5
  2
 2. Trzeba uwarzac na glowe bo morzna sobie guza nabic. Torby na kolanach. Ludziom starszym wsiasc do busa to koszmar. Trzeba pomagac. Wg masakra.

  2
  1
 3. Jaskółka jedna wiosny nie czyni, lecz cieszy że mądre rozwiązania pojawiają się u decydentów. MIŁO że trasa oznaczała wybudowanie od dawna obiecane odcinka Dobre Miasto – Lidzbark Warmiński z odbudowa na Bartoszyce, bo tej brakuje w regionie bardzo.

 4. Jeśli już to najważniejszy jest sensowny rozkład jazdy. Pamiętam, że zanim zlikwidowano pociągi do Korsz to najpierw „zmodyfikowano” tak rozkład jazdy, że po dotarciu do Korsz nie było żadnego połączenia ani w kierunku na Kętrzyn i dalej ani w kierunku Olsztyna i wtedy z ogromnym bólem serca po kilku przejazdach sprawdzających frekwencję podróżnych zlikwidowano linię.

  1
  1
 5. Pytanie będzie co z połączeniem Korsze – Bartoszyce? Czy też będzie połączenie z Bartoszyc do Rosji? Bo lepiej jest najpierw tamte połączenie otworzyć.

  1
  2
  • Zgadzam się odnośnie połączenia Bartoszyce – Rosja. Wówczas kolej będzie miała więcej zainteresowanych i w razie jej ponownego utworzenia, pewniej się utrzyma.

   2
   1
 6. Czy ktoś zdał sobie sprawę z kosztów budowy/remontu linii a później z efektu.Ludzie żadko kożystają z kolei.A nie lepiej wywalić ten nieżad na bocznicę i uruchamiając mały ruch graniczny z Kaliningradem uruchomić kolej w tym kierunku…

  1
  4
  • To się przejdź busem do Bartoszyc to zobaczysz jakie to fajne. Jakiś debil sprzedał PKS Bartoszycki h… wie komu i teraz tylko busiki przeładowane jeżdźą. Wystarczy uruchomić linię przez Korsze szynobusem i po kłopocie. I nie trzeba budować nowej linii

 7. Czy ktoś zdał sobie sprawę z kosztów budowy/remontu linii a później z efektu.Ludzie żadko kożystają z kolei.A nie lepiej wywalić ten nieżad na bocznicę i uruchamiając mały ruch graniczny z Kaliningradem uruchomić kolej w tym kierunku…

  1
  2
  • Nie trzeba marudzić tylko przejechać się raz w czas np z Korsz , Łankiejm i zobaczyc ile ludzi wsiada w wioskach. Jeżdżę to wiem.

   1
   1
 8. Brawo Panie Marcinie! Bartoszyce i cały powiat zasługują na te połączenia. Ludzie starsi, inwalidzi, rodziny z małym dziećmi mają problemy z wsiadaniem i wysiadanie z ciasnych Bus-ów. Nie mówiąc już o bagażu, na którego nie ma miejsca i trzeba trzymać na kolanach. To jest ogólnie klimat orientu, a nie Europy XXIw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

19CZE(CZE 19)20:30Capitalne Latino - BLUECapitano, Kapitańska 21

20CZE(CZE 20)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

20CZE18:00Warsztaty „Lampiony na letnie wieczory”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

20CZE20:00Stand- up Warmia / Tomek Kołecki & Jasiek BorkowskiNowy AnderGrant, ul.Kołobrzeska 32

20CZE20:0010. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w OlsztynieKino Studyjne Awangarda 2, pl. Jana Pawła II 2/3

21CZE08:00Kurs dronowy UAVO VLOS w OlsztynieCamFLY, ul. Władysława Trylińskiego 14

21CZE15:00FEST MUZA 2019MOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

21CZE(CZE 21)16:15LAMPA - I Warmiński Przegląd ImproKloszart, ul. Kurta Obitza 1

21CZE(CZE 21)17:00Pajama Party | OlsztynMasoneria, Kołłątaja 20

21CZE(CZE 21)18:00Dubowa (W)armia w natarciu!Skolity Jezioro, Jezioro Skolickie; Skolity

reklama

Warte uwagi

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

Praca na wakacje – kierunek: Holandia

Sposobów na spędzenie wakacyjnego czasu jest mnóstwo - możemy oddać się słodkiemu lenistwu lub aktywnie wypoczywać podróżując. Wiele osób uczących się decyduje się jednak...

Olsztyn: poszukiwana opiekunka osób starszych

Jak naprawdę wygląda praca opiekuna osób starszych i z czym musi się on mierzyć? Na podstawie doświadczeń osób pracujących w zawodzie, przedstawiamy najważniejsze wyzwania,...

RABATOL.PL

X