fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 13 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Zatrzymany przez policję na Jarotach chował coś w majtkach. Grożą mu teraz 3 lata więzienia

Interweniujący olsztyńscy wywiadowcy zainteresowali się zaparkowanym pojazdem w którym siedziało trzech mężczyzn i z którego wydobywały się kłęby dymu, którego zapach przypominał paloną marihuanę. W trakcie przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m.in. konopie indyjskie czy amfetaminę. Zgodnie z prawem, posiadaczowi nielegalnych substancji może grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Olsztyńscy wywiadowcy podczas nocnego patrolowania osiedla Jaroty na jednym z parkingów zauważyli zaparkowane audi, z którego wydobywały się kłębu dymu. W pojeździe siedziało trzech mężczyzn, którzy raczej nie spodziewali się w tym miejscu wizyty policjantów. Na widok policyjnej legitymacji mężczyźni sprawiali wrażenie bardzo zdenerwowanych. Jak się później okazało, kierowca audi miał przy sobie kilka rzeczy o których istnieniu zapewne chciałby zapomnieć.

Podczas przeszukania samochodu interweniujący policjanci natrafili na skarpetkę umieszczoną w bocznych drzwiach kierowcy, w której znajdował się zawinięty w kulkę biały proszek. Podejrzane substancje znajdowały się również w okolicy drążka do zmiany biegów, w tym przypadku była to folia aluminiowa z zawartością suszu roślinnego. Gdy sprawa zrobiła się poważna, 28-latek postanowił wydać w ręce policjantów kolejne substancje zakazane, które ukrył w bieliźnie osobistej.

Zabezpieczone substancje zostały poddane badaniu narkotestem. Wynik badań wskazał jednoznacznie, że są to narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Policjanci zabezpieczyli łącznie 54 gramy amfetaminy, 4 gramy marihuany i 22 tabletki o działaniu psychoaktywnym. 28-leni właściciel nielegalnych substancji trafił do policyjnego aresztu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z prawem może mu teraz grozić kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Odpowiedzialność karna za nieuprawnione posiadanie środków odurzających lub substancji

Art. 62. Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii,

1. Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2. Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

ŹródłoKMP Olsztyn

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Zrealizuj inwestycję i złap deszczówkę

Od 1 lipca 2020 można składać wnioski o dofinansowanie w Programie Priorytetowym „Moja Woda”. Dzięki wspólnej inicjatywie Ministerstwa Klimatu, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i...

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...