fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 10 grudnia, 2022
reklama

5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Olsztynie [LISTA]

Wiadomości5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Olsztynie

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Niemal 200 kolizji w skali całego 2018 roku – takie żniwo zebrało zaledwie 5 miejsc znajdujących się na terenie Olsztyna. W jakich miejscach kierowcy powinni zachować szczególną czujność? Tego typu informacje sprawdzili specjaliści z systemu Yanosik i sporządzili listę najbardziej kolizyjnych miejsc Olsztyna.

reklama

Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w 2017 r. doszło do ponad 1,4 tys. wypadków, w wyniku których rannych zostało ponad 1,7 tys. osób, a 118 zginęło.

Warto więc zwrócić uwagę na to, w jakich miejscach zachować szczególną ostrożność. Eksperci systemu Yanosik przyjrzeli się obszarowi Olsztyna: – Bazując na częstotliwości występowania wypadków drogowych, stworzyliśmy listę najbardziej niebezpiecznych miejsc w Olsztynie. System Yanosik umożliwia wysyłanie i odbieranie różnego rodzaju ostrzeżeń przez kierowców, w tym również zgłoszeń o kolizjach. Autentyczność zgłoszeń jest weryfikowana przez samych kierowców, którzy przejeżdżając przez dane miejsce, mogą zatwierdzić lub odwołać dodany wcześniej komunikat – komentuje Magda Zglińska, Yanosik – Dzięki temu możemy określić lokalizacje, w których najczęściej dochodzi do wypadków – dodaje. Gdzie w takim razie olsztyńscy kierowcy powinni szczególnie mieć się na baczności?

Miejsce 5

reklama

5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Olsztynie [LISTA] WiadomościZestawienie najbardziej niebezpiecznych miejsc zamyka plac Inwalidów Wojennych. Na tym rondzie doszło do 22 kolizji.

Miejsce 4

5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Olsztynie [LISTA] WiadomościKolejne miejsce, w którym należy zachować szczególną ostrożność to skrzyżowanie ul. Sielskiej z al. R. Schumana. Użytkownicy systemu odnotowali tutaj 25 wypadkó

Miejsce 3

5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Olsztynie [LISTA] Wiadomości
Autor zdjęcia: KMP Olsztyn
reklama

Niewiele mniej niebezpiecznych zdarzeń miało miejsce na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym – rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Zgłoszono tutaj 39 kolizji.

Miejsce 2

5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Olsztynie [LISTA] WiadomościNa drugim miejscu również znalazło się skrzyżowanie, tym razem ul. W. Pstrowskiego z ul. Obiegową. Doszło tutaj do 41 wypadków.

Miejsce 1

5 najbardziej niebezpiecznych miejsc w Olsztynie [LISTA] WiadomościLiderem niechlubnego podium okazało się skrzyżowanie ul. Juliana Tuwima z al. gen. W. Sikorskiego. W 2018 roku użytkownicy systemu Yanosik zgłosili tutaj aż 60 kolizji.

 

[td_smart_list_end]

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama