reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Polska zremisowała z Izraelem w meczu eliminacyjnym do Euro 2026 w piłce ręcznej

OlsztynPolska zremisowała z Izraelem w meczu eliminacyjnym do Euro 2026 w piłce...

W olsztyńskiej hali Urania odbył się mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2026.

W czwartek, 7 listopada, w olsztyńskiej hali Urania odbył się mecz eliminacyjny do Mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2026, w którym reprezentacja Polski zmierzyła się z drużyną Izraela. Spotkanie zakończyło się remisem 32:32, co nie zadowoliło biało-czerwonych, którzy liczyli na zwycięstwo.

reklama

Pierwsza połowa meczu przebiegła pod dyktando gości. Izraelczycy, choć zaczęli od mocnego wprowadzenia, szybko odrobili straty i zamknęli pierwszą część gry z przewagą czterech bramek, prowadząc 16:12. Polacy mieli trudności z realizacją swoich założeń i popełniali zbyt wiele błędów, co wykorzystywali rywale.

Po przerwie polska drużyna zaczęła odważniej atakować, co przyniosło rezultaty. Dzięki skutecznym akcjom i determinacji, biało-czerwoni zdołali odrobić straty, a na kilka sekund przed końcem meczu Arkadiusz Moryto doprowadził do remisu 32:32, czym zapewnił Polsce przynajmniej jeden punkt w tym meczu.

reklama

MVP spotkania został Arkadiusz Moryto, który zdobył dziesięć bramek. Kapitan reprezentacji podkreślił, że w pierwszej połowie nie udało się zrealizować założeń, ale cieszył się z powrotu do gry w drugiej części. Damian Przytuła, również z zespołu, zaznaczył, że oczekiwania przed meczem były wyższe.

Reprezentacja Izraela, mimo remisu, wyraziła podziw dla atmosfery panującej w hali Urania. Dan Tepper, zawodnik gości, stwierdził, że zazdrości Polakom takiego klimatu podczas meczów.

Kolejnym wyzwaniem dla polskich szczypiornistów będzie wyjazdowy mecz z Rumunią, który odbędzie się 10 listopada. Eliminacje do Mistrzostw Europy potrwają do maja 2025 roku, a turniej finałowy zaplanowany jest na styczeń-luty 2026 w Danii, Norwegii i Szwecji.

Wynik meczu: Polska – Izrael 32:32 (12:16)

Skład Polski:
Jastrzębski, Skrzyniarz, Moryto (10), Przytuła (2), Jędraszczyk (1), Czuwara (3), Syprzak (5), Czapliński (1), Szyszko, Widomski, Pietrasik (3), Paterek (4), Papina, Olejniczak, Bis, Olejniczak, Gębala (3).

Skład Izraela:
Tepper, Peled, Natsia (4), Nizri (6), Levi, Mosindi (5), Oberman, Peled, Bodenheimer (2), Gera (1), Turkenitz (3), Peso (2), Socholizky, Coheh A., Lumbroso (9), Omri, Cohen N.

Widzów: 4050

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Czarter jachtów na Mazurach 2026 – ile kosztuje komfortowy rejs?

Czarter mazury – ile kosztuje tydzień na jachcie?

Kizo ponownie wystąpi nad Jeziorem Kortowskim!

Kizo, czyli popularny raper i autor tekstów, rozkręci imprezę na Plaży Kortowskiej.

Który środek do demakijażu rzęs jest lepszy: żel, krem czy płyn?

Kremowy zmywacz do makijażu to komfort i maksymalna kontrola.

Pikniki firmowe – najlepsze imprezy integracyjne na lato!

Najlepsze gry i zabawy integracyjne dla pracowników.

Nowy punkt szkoły Hirpol w Olsztynie już działa. Otwarcie na Jarotach okazało się sukcesem

Szkoła z możliwością nauki w Maserati otworzyła nowy punkt na Jarotach i przyciągnęła wiele ludzi.
reklama
reklama