5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Radosław Zalewski – zagadkowe zaginięcie w Olsztynie. Nowe informacje!

WiadomościRadosław Zalewski - zagadkowe zaginięcie w Olsztynie. Nowe informacje!

Radosław Zalewski wraz z kolegami przyjechał do Olsztyna na imprezę Sylwestrową. W trakcie przyjęcia wyszedł w nieznanym kierunku i ślad po nim zaginął.

reklama

31 grudnia

Radosław Zalewski przyjechał z Ostrowi Mazowieckiej samochodem ze swoim dobrym kolegą Konradem, który wynajmuje w Olsztynie stancję na ul. Stawigudzkiej. Tam też zaplanowana była domówka. Bawiło się na niej kilkanaście osób.

Z niewiadomych przyczyn Radek wyszedł z mieszkania. Wiemy jedynie, że nastąpiło to ok. 21:20. O godzinie 22:08 dzwonił do kolegi Damiana, że się zgubił i widzi sklep Żabka oraz jakieś biuro rachunkowe.
O  22:10 kontaktował się telefonicznie z innym kolegą, Karolem. Była to luźna rozmowa na ogólne tematy. Niczym się nie wyróżniała. Nie wspominał, że się zgubił.

reklama

Zaginiony dzwonił też 17 razy do organizatora imprezy. Niestety Konrad nie miał przy sobie telefonu, a fakt tylu nieodebranych połączeń zobaczył dopiero później jak go włączył po ładowaniu. Ostatnie było wykonane 22:37.

Damian (jeden z kolegów) miał połączenie o 22:59. Rozmawiali o Żabce. Kazał Radkowi pod nią czekać, bo wyjdą po niego. On jednak stwierdził, że sam trafi z powrotem na imprezę. To był ostatni kontakt telefoniczny z zaginionym.

Rodzina przekazała nam też informację, że ostatnie logowanie na koncie Facebook było o 23:06.

reklama

Mniej więcej ok. godziny 23 przypadkowy przechodzień znalazł portfel miedzy ul. Szmaragdową a ul. Rubinową. Jest tam też sklep Żabka. Dokumenty należały do organizatora imprezy Konrada. Przechodzień napisał do niego na Facebooku o znalezisku, po czym udał się tramwajem do centrum miasta. Tam oddał policjantom wskazanym przez patrol. Właściciel odebrał portfel z komendy na ul. Partyzantów następnego dnia.

1 stycznia

Pojawiło się ogłoszenie na Spotted:Olsztyn.

Rodzina zgłosiła sprawę na policję oraz przyjechała do Olsztyna i szukała Radosława na własną rękę.

2 stycznia

Jako pierwsi napisaliśmy o zaginięciu: Poszedł na Sylwestra i nadal nie wrócił do domu.

Tego dnia policja wydała komunikat prasowy. Zdjęcie Radka pojawiło się we wszystkich olsztyńskich mediach.

3 stycznia

Policja rozpoczęła przeszukiwanie terenu.

Kamery miały zarejestrować Radosława Zalewskiego o godzinie. 00:24. Policja miała dotrzeć do sklepu spożywczego przy ul. Jarockiej 41a do którego przyszła para ludzi i mówiła, że zaopiekowali się mężczyzną w samej koszuli. Okazało się, że był to jednak ktoś inny.

4 stycznia 

Znajomi zorganizowali internetową zbiórkę na prywatnego detektywa.

Znajomi zorganizowali internetową zrzutkę na detektywa. 

6 stycznia

Pojawił się nowy trop w sprawie. Policja operacyjnie dotarła do nowych informacji. Jest bardzo prawdopodobne, że Radosław Zalewski 1 stycznia przemieszczał się drogą prowadzącą od ul. Warszawskiej do Bartąga. Ostatni ślad według naszych nieoficjalnych informacji wskazuje na drogę na wysokości zajazdu “U Leszka” po północy.

W sprawę włączył się także prywatny detektyw:

W poszukiwanie Radka włączył się prywatny detektyw. Wyznaczył dużą nagrodę za pomoc

7 stycznia

Rodzina Radosława przyjeżdża ponownie do Olsztyna. spotykają się z policją na ul. Partyzantów. Potem szukają kamer monitoringów na os. Zacisze.

Mama zaginionego Radka apeluje: – Oddajcie mi syna!

8 stycznia

Prywatny detektyw Bartosz Weremczuk ujawnia nowe rewelacje:

Przerażające ustalenia detektywa ws. Radka. Składa zawiadomienie do prokuratury

Policja przeczesuje teren na wysokości zajazdu “U Leszka”:

Czy policja ma nowe informacje? Gdzie jest Radosław Zalewski? [MAPA]

Rzecznik policji podaje do publicznej wiadomości, że kamera monitoringu zarejestrowała Radosława Zalewskiego. Według naszych ustaleń jest to obraz z jednego z bloków na ul. Złotej. Nagranie jest z 31 grudnia z godziny 21:20. Zaginiony przemieszczał się sam.

Policja zakończyła poszukiwania po godz. 16. Niczego nie znaleźli.

9 stycznia

Policja nadal przeczesuje dolinę rzeki za ul. Jakubową. Dziś po raz pierwszy ogrodziła teren taśmą. Jak tłumaczy sprawa wywołuje ogromne emocje i przychodzi coraz więcej osób niepowołanych.

Otrzymaliśmy film nakręcony dornem. Pokazuje pracę policji oraz teren poszukiwań:

Przyglądaliśmy się poszukiwaniom Radka z powietrza [WIDEO]

Prywatny detektyw Bartosz Weremczuk złożył po godz. 14, do Prokuratury Rejonowej w Olsztynie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Więcej:

Detektyw, który szuka Radka złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

10 stycznia

Do Olsztyna przyjeżdża psycholog specjalista z zakresu badań wariograficznych z Warszawy. Organizatorzy imprezy Sylwestrowej dobrowolnie poddali się badaniu psychofizjologicznemu. Więcej na ten temat:

Gdzie jest Radek? Organizatorzy imprezy poddali się badaniu na wykrywaczu kłamstw

Policja i strażacy nadal przeszukują zbiorniki wodne na wysokości ul. Jakubowej. Pogoda nie sprzyja. Zamarznięta woda utrudnia akcję.

Tematem zainteresowała się ogólnopolska telewizja. Przeprowadziła wywiad z organizatorami prywatki. W poniedziałek 14 stycznia będzie emisja programu ALARM w TVP. Odcinek poświęcony zaginięciu Radka Zalewskiego.

11 stycznia

Prywatny detektyw Bartosz Weremczuk ujawnia wynika badań na wariografie. Organizatorzy Sylwestra mówili prawdę na zadawane pytania. Więcej w tym artykule:

Prywatny detektyw ujawnia wyniki badania na wykrywaczu kłamstw

12 stycznia

Strażacy prowadza poszukiwania. Ciągle na tym samym terenie pomiędzy ul. Jakubową, a zajadem “U Leszka”. Miał też dziś latać helikopter policyjny, lecz nie dotarły do na informacje, czy doleciał.

W telewizji była emisja programu “Ktokolwiek widział…” poświęcony m.in. Radkowi.

13 stycznia

Udało nam się dotrzeć do jedynego jak na razie potwierdzonego nagrania na którym widać zaginionego Radka. Cześć informacji się potwierdza, ale pojawiły również nowe szczegóły odnośnie wyglądu. Więcej informacji w artykule:

Ujawniamy! Tak wyglądał Radosław Zalewski kiedy zaginął [WIDEO]

Opublikowaliśmy wyniki naszego śledztwa. Powstało wiele teorii nt. zgubionego portfela. Internauci zarzucali organizatorom imprezy przyczynienie się do zaginięcia Radka. Dotarliśmy do kolejnych nagrań z monitoringu. Tym razem ze sklepu Żabka:

Czy koledzy szukali Radka? Kto zgubił portfel? Wyniki naszego śledztwa

15 stycznia

W poszukiwania włącza się ogólnopolska telewizja. Swój reportaż emituje program ALARM! na antenie TVP. Dostępny pod tym LINKIEM.

16 stycznia

Pani Agnieszka, mama Radka apeluje do mieszkańców o sprawdzenie swoich monitoringów.

Mama Radka apeluje: – Proszę sprawdź swój monitoring. Może szedł tam mój syn?

17 stycznia

Polsat realizuje swój reportaż o zaginięciu Radka. Niebawem dostępny w programie “Interwencja”.

20 stycznia

Udało nam się pozyskać kolejne nagranie z monitoringu. wile wskazuje na to, że Radek został nagrany gdy szedł ul. Jakubowa. Więcej:

Nowe nagranie z monitoringu. Czy to zaginiony Radek? [WIDEO]

21 stycznia

Dociera do nas informacja, że olsztyńska policja wstrzymała akcję poszukiwawczą Radosława Zalewskiego. Nadal trwają czynności operacyjne. Dokładnie opisaliśmy to w tym artykule: Olsztyńska policja wstrzymała akcję poszukiwawczą zaginionego Radka

22 stycznia

Prywatny detektyw Bartosz Weremczuk składa wniosek do KMP Olsztyn o przejęcie sprawy z KPP Ostrów Mazowiecka dot. zaginięcia Radka Zalewskiego.

23 stycznia

Polsat emituje program Interwencja w całości poświęcony zagadkowemu zaginięciu Radka.

Zobacz program Interwencja poświęcony zaginionemu Radkowi [WIDEO]

27 stycznia

Mieszkańcy dalej na własną rękę szukają Radka. Pływają łodzią po Łynie z sonarem. Działania niestety nie pomogły.

Mieszkańcy Olsztyna wciąż szukają Radka. Co robi policja w tej sprawie?

29 stycznia

Do Olsztyna przybyli najlepsi specjaliści w Polsce. Grupa Specjalna Płetwonurków RP na zlecenie policji włączyła się w poszukiwania zaginionego Radosława Zalewskiego.

Najlepsi specjaliści w Polsce włączyli się w poszukiwanie Radka [WIDEO]

2 lutego

Detektyw Bartosz Weremczuk informuje, że w poszukiwania włączyła się Prokuratura Regionalna w Olsztynie. Wszczęła śledztwo w sprawie bezprawnego przetrzymywania Radosława Zalewskiego.

Więcej: Nagły zwrot w sprawie zaginięcia Radosława Zalewskiego? Prokuratura w Olsztynie wszczęła śledztwo ws. pozbawienia wolności

 

Co wiemy?

Wiemy, że Radek wyszedł najprawdopodobniej w samej koszuli. Ubranie było nieadekwatne do pogody. 19-latek ma ponad 190 cm wzrostu i waży prawie 100 kilo. Przyjechał w bluzie ze zdjęcia, lecz odnalazła się ona na stancji.

Radosław Zalewski - zagadkowe zaginięcie w Olsztynie. Nowe informacje! poszukiwany Wiadomości, Olsztyn

Na nodze ma charakterystyczny tatuaż.

Radosław zalewski tatuaż

Pojawiła się informacja o chłopaku w samej koszuli na Pieczewie. Miał przyłączyć się do ogniska bezdomnych. Jeden ze świadków poszedł po ubrania dla niego, gdy wrócił nie było już zaginionego. Policja dotarła do tej osoby. Niestety był to fałszywy trop.

Telefon Radka po raz ostatni miał zalogować się do nadajnika operatora telefonii komórkowej położonego na ul. Wilczyńskiego zaraz po godz. 23.

Nie był też przyjęty do żadnego szpitala ani nie trafił do aresztu.

Ciągle pracuje specjalna grupa policjantów wyspecjalizowanych w poszukiwaniach osób zaginionych. Sprawdzili nagrania z monitoringów w okolicy oraz z prywatnych posesji. Zabezpieczyli też obraz z kamer w autobusach i tramwaju. Jak do tej pory policja nie dysponuje żadnym nagraniem na którym widać Radosława Zalewskiego.

Policja prosi o jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu zaginionego. W tej sprawie najlepiej jest się skontaktować z Komendą Miejską Policji w Olsztynie osobiście przy ul. Partyzantów 23 lub telefonicznie dzwoniąc pod numer tel. 89 522 34 24. Wiadomości dotyczące zaginionego 19-latka można również przekazywać osobie bezpośrednio nadzorującej akcję poszukiwawczą pod nr tel. 605 549 341.

 

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

60 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
60 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Yeti
20 stycznia 2019 18:48

No i cisza amba fatima był i go nima

Gość
4 lutego 2019 19:35

Gdzie tu jakieś nowe informacje? Detektyw jeśli pracuje to niech pracuje, a nie podbija sobie “fejm” na fb.
Odpuszczą ludzi do komentowania ” pustych” postów.

Policja pracuje i nie musi komentować swojej pracy.

Polecane
Ogłoszenia