13 C
Olsztyn
środa, 23 października, 2024
reklama

19.11 Polska rozświetli się na czerwono dla dzieci! Trwa kampania Dzieciństwo bez Przemocy

Olsztyn19.11 Polska rozświetli się na czerwono dla dzieci! Trwa kampania Dzieciństwo bez...

Dzieciństwo to czas, w którym kształtują się najważniejsze wartości życiowe człowieka – poczucie własnej wartości, zaufanie do innych, odporność psychiczna oraz poczucie sprawczości. Każde dziecko zasługuje na takie wsparcie, które zapewni mu szansę na szczęśliwe życie. Niestety, przemoc w dzieciństwie pozostaje jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla zdrowia, rozwoju i bezpieczeństwa najmłodszych. W Polsce problem ten dotyka miliony dzieci. Społeczeństwo nie może pozostawać obojętne wobec tego zagrożenia – konieczne są działania, które zmienią tę sytuację.

reklama

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy

Ogólnopolska kampania „Dzieciństwo bez Przemocy” ma na celu mobilizację społeczeństwa do przeciwdziałania krzywdzeniu dzieci i wspierania ich w dorastaniu w bezpiecznym, wolnym od przemocy środowisku. To inicjatywa, która ma przypominać o tragicznych skutkach przemocy w dzieciństwie i o znaczeniu, jakie dzieciństwo odgrywa w późniejszym życiu każdego człowieka.

19.11 Polska rozświetli się na czerwono dla dzieci! Trwa kampania Dzieciństwo bez Przemocy pomoc Olsztyn, Wiadomości, zShowcase

Lokalne inicjatywy i symboliczne wsparcie

W ramach kampanii w całej Polsce podejmowane są różnorodne działania edukacyjne, a także inicjatywy wspierające rodziny i dzieci. Kulminacją kampanii będzie akcja „Rozświetlenie Polski Dzieciom”, która odbędzie się 19 listopada. Tego dnia na czerwono zostaną podświetlone budynki w całym kraju, symbolizując wsparcie dla dzieci doświadczających przemocy.

reklama

Główne filary kampanii

Kampania „Dzieciństwo bez Przemocy” opiera się na trzech głównych wyzwaniach. Pierwszym z nich są rodzice, którzy poprzez budowanie bezpiecznej więzi i zrozumienie potrzeb dziecka, mogą dać mu niezbędną siłę na przyszłość. Kolejnym istotnym aspektem jest rola świadków przemocy – ich wrażliwość i umiejętność reakcji mogą uratować życie i zdrowie dziecka. Ostatnim filarem są rozwiązania systemowe – wprowadzone w 2023 roku zmiany w prawie stanowią krok w stronę skuteczniejszej ochrony dzieci przed przemocą, ale konieczne są dalsze działania na szczeblu ogólnopolskim i lokalnym.

Jak wspierać kampanię?

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajowa Koalicja na rzecz Ochrony Dzieci, wraz z lokalnymi koordynatorami takimi jak Stowarzyszenie Arka, zachęcają do włączania się w kampanię. Udział może wziąć każdy – poprzez udostępnienie informacji w mediach społecznościowych, podpisanie manifestu lub organizowanie lokalnych inicjatyw.

Aby wesprzeć kampanię „Dzieciństwo bez Przemocy”, można opublikować post lub użyć hashtagu #DzieciństwobezPrzemocy, otwarcie wyrażając poparcie dla idei dzieciństwa wolnego od przemocy. Warto również udostępniać dalej spoty i grafiki dotyczące kampanii. Kolejnym krokiem jest podpisanie manifestu, który dostępny jest na stronie: https://fdds.pl/manifest.html.

reklama

Więcej informacji o lokalnych inicjatywach można znaleźć na stronie: https://dziecinstwobezprzemocy.pl/. Wspólnymi siłami możemy stworzyć lepszą przyszłość dla polskich dzieci.

źródło: Stowarzyszenie Arka

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane