fbpx
6 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Likusy coraz bliżej modernizacji plaży nad zatoką Kopernika

OlsztynLikusy coraz bliżej modernizacji plaży nad zatoką Kopernika

Nabierają tempa praca związane z realizacją projektów z Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Wkrótce mieszkańcy Likus będą cieszyć się z nowej plaży.

reklama

Zarząd Dróg Zieleni i Transportu ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej potrzebnej do realizacji zadania “budowa osiedlowej plaży nad Jeziorem Ukiel”. Plaża powstanie w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

W ramach tego zadania powstanie zabezpieczone żywopłotem zejście i wejście na plażę od ul. Bałtyckiej, powstanie ażurowe ogrodzenie, uniemożliwiające wjazd na plażę samochodom, zostanie nawieziony dodatkowy piach. Planowane jest także kupno zjeżdżalni do wody, przeznaczonej dla dzieci, pojawi się stałe miejsce do grillowania z wraz z siedziskami z drewnianych bali, ławki, stoły, drewniane szezlągi (takie jak nad Jeziorem Długim). W okresie od czerwca do sierpnia na plaży pojawi się także plaża.

reklama

Modernizacja plaży nie przekroczy 50 tys. złotych (tylko maksymalnie mieszkańcy mieli na projekty w ramach OBO), jednak projekt z Likus musiał zostać okrojony (zrezygnowano z dużego pomostu) ze względu na koszty.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia