19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Idzie nowe. Zmiana na stanowisku szefa MOK-u

OlsztynIdzie nowe. Zmiana na stanowisku szefa MOK-u

Aktorka, reżyserka i animatorka kultury – Agnieszka Kołodyńska pokonała trzech innych kandydatów w konkursie na stanowisko dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury. 

reklama

Jak informuje Urząd Miasta Olsztyna, do zadań nowego dyrektora będzie należała nie tylko organizacja wydarzeń kulturalnych w stolicy Warmii i Mazur, lecz także zarządzanie takimi obiektami jak: Kamienica Naujacka, Muzeum Nowoczesności, Galeria Rynek, Galeria Sąsiedzi, Spichlerz i Amfiteatr. Kandydatka na to stanowisko przekonała komisję nowatorskimi propozycjami rozwiązań i wydarzeń, które chce w tych miejscach wdrożyć.

Agnieszka Kołodyńska chce współpracować z różnymi środowiskami artystycznymi – podkreśla Gabriela Konarzewska, dyrektorka Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków w Olsztynie. –  Szczególnie bliskie są jej sprawy młodzieży, ludzi, którzy mają talent, ale brak im funduszy, by go rozwijać.

reklama

Jeśli Agnieszka Kołodyńska zdecyduje się na objęcie funkcji szefa Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, zastąpi na tym stanowisku Marka Marcinkowskiego, który kierował tą instytucją przez ostatnich piętnaście lat.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
wieczny optymista
14 października 2015 13:20

Brawo i gratulacje!

Polecane