fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 26 października, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Proces kierowcy oskarżonego o śmiertelne potrącenie kobiety na Nagórkach

Wiadomości Proces kierowcy oskarżonego o śmiertelne potrącenie kobiety na Nagórkach

W dniu 18 grudnia 2018 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie rozpoczął się proces Jakuba K. oskarżonego o śmiertelne potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Synów Pułku i Orłowicza w Olsztynie.

Do zdarzenia doszło w dniu 25 marca 2018 r. około godz. 19.48 na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Synów Pułku z Orłowicza w Olsztynie. O spowodowanie tego wypadku (tj. o czyn z art. 177 §2 kk) został oskarżony Jakub K., kierowca osobowego mercedesa. Według ustaleń prokuratora Jakub K. umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w taki sposób, że jadąc lewym pasem w kierunku od ul. Sikorskiego do Orłowicza nie dostosował prędkości do panujących warunków oraz ominął samochód marki Mazda, którego kierowca ustąpił pierwszeństwa pieszej Karolinie P., która weszła na przejście dla pieszych przechodząc przez ul. Synów Pułku od strony ul. Orłowicza. W rezultacie Jakub K. przednim prawym narożnikiem pojazdu uderzył pieszą. Młoda kobieta w wyniku doznanych obrażeń poniosła śmierć na miejscu.

Proces w tej sprawie rozpoczął się w dniu 18 grudnia 2018 r. przed Sądem Rejonowym w Olsztynie. Oskarżony Jakub K. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, ale odmówił złożenia wyjaśnień i zgodził się jedynie odpowiadać na pytania.

Sąd w pierwszym dniu procesu przesłuchał sześciu świadków oraz rodziców pokrzywdzonej pieszej. Rozprawa w tej sprawie została przerwana do dnia 2 stycznia 2019 r. na godz. 10 (sala 244).

Do akt powyższej sprawy został dołączony również wniosek o ukaranie w sprawie II W 1822/18, który pod koniec listopada br. wpłynął do Sądu Rejonowego w Olsztynie. Jakubowi K. zarzucono w nim kierowanie pojazdem, nie posiadając do tego uprawnienia. Termin rozprawy w powyższej sprawie został wyznaczony na dzień 11 stycznia 2019 r.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Aktualne konkursy internetowe – gdzie ich szukać?

Konkursy internetowe to rozrywka, której oddaje się wielu ludzi na całym świecie, zarówno tych młodych jak i starszych. Zachętą to takiej formy spędzania wolnego...

Tego jeszcze nie było. Klub i pub w Olsztynie z nocnymi miejscami wypoczynkowymi

Właściciel szuka sposobu, by radzić sobie w trudnych czasach pandemii. Pub V.S 20 i Hookah Club w Olsztynie zaimplementowali coś nietypowego do swojej oferty. Od...

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie poszukuje lekarzy!

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie ( woj. mazowieckie ) Poszukuje: Lekarzy do pełnienia dyżurów lub na pełny etat do O/Obserwacyjno-Zakaźnego, Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Pulmonologicznym, Szpitalnego...

Przeczytaj także: