12 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Szpital Miejski liderem wśród placówek medycznych w Olsztynie

WiadomościSzpital Miejski liderem wśród placówek medycznych w Olsztynie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie ponownie okazał się liderem wśród szpitali w regionie.

reklama

Zajął 1 miejsce w województwie Warmińsko – Mazurskim w Rankingu Szpitali 2018 „Rzeczpospolitej”, w kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych zajął 11 pozycję w Polsce.

„Jestem dumna z naszych wyników w tym prestiżowym konkursie, który dowodzi wysokich standardów opieki medycznej zapewnianych w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie” – mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. Do rankingu wchodzi 100 najlepszych szpitali w Polsce, które uzyskają najwięcej punktów w ankiecie zawierającej pytania o infrastrukturę szpitalną, stan budynków, funkcjonowanie ekonomiczne szpitala oraz sposobów sprawowania opieki. Placówki medyczne odpowiadają również na szczegółowe pytania dotyczące między innymi jakości leczenia pacjentów, sposobów zarządzania, wyposażenia, kwalifikacji personelu.

reklama

CMJ nie ujawnia jaka jest waga przyznawana poszczególnym pytaniom – by odpowiedzi nie były kształtowane na użytek konkursu. W dodatku w ankiecie znajdują się tzw. pytania sprawdzające, które doświadczonym ekspertom pozwalają ustalić prawdziwość odpowiedzi. „Jestem przekonana, że nasz wynik wpłynęła również wysoka nota Komisji Akredytacyjnej CMJ Ministerstwa Zdrowia, która niedawno ponownie przyznała nam tytuł Szpitala Akredytowanego” – mówi dyrektor Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk. „Za nami wiele zrealizowanych inwestycji. Gruntowne modernizacje obu budynków, zakupy najnowocześniejszego sprzętu i ciągłe doszkalanie kadry medycznej – to wszystko też miało wpływ na ocenę w rankingu” – dodaje dyrektor Szpitala Miejskiego w Olsztynie.

Kolejny etap budowy centrum szermierki w Olsztynie

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie zdobył 844,5 pkt. czyli podwyższył swój wynik z ubiegłego roku, który wynosił w 2017 r. 833 pkt.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×