Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
4 C
Olsztyn
wtorek, 18 lutego, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Olsztyn przystrojony już do świąt

reklama

W stolicy Warmii i Mazur coraz bardziej czuć klimat zbliżających się świąt. Jednym z najważniejszych elementów jest wystrój ulic.

Tradycyjnie już na początku grudnia Olsztyn zasadniczo zmienia swój charakter. W ciągu kilku ostatnich dni miejskie latarnie i place zyskiwały ozdoby, które ostatecznie rozbłysły 6 grudnia.

– Rozwiesiliśmy ok. 300 kompletów różnego rodzaju ozdób – informuje Paweł Palczewski z Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. – To kurtyny na drzewa, ozdoby przestrzenne, elementy montowane na słupach oświetleniowych, łańcuchy. W ten sposób miasto będzie udekorowane do końca stycznia.

reklama

Wyjątkowy charakter zyskał pl. Jana Pawła II. Oświetleniowe słupy zostały udekorowane motywami roślinnymi, pojawił się znany z ubiegłego roku zielony napis „Olsztyn” oraz skrzydła anioła, przy których można robić sobie zdjęcia. Najważniejszym elementem jest oczywiście choinka udekorowana w tym roku według pomysłu Barbary Cały.

– Ozdoby mają specyficzny charakter, bowiem są inspirowane witrażami – mówi olsztyńska artystka. – Są to minimalistyczne, białe, bardzo delikatne formy. Do ich przygotowania używałam przede wszystkim drutu oraz nici typu spaghetti.

Specjalna świetlna ramka, w której można robić sobie zdjęcia ustawiona została także na olsztyńskich plantach.

Wkrótce odświętny charakter zyska także Stare Miasto. Wszystko przy okazji rozpoczynającego się w czwartek (13 grudnia) Warmińskiego Jarmarku Świątecznego.

reklama

luty, 2020

22LUT(LUT 22)22:00PitBike - Tor Kormoran Vol. 5 1/2Kormoran Tor Kartingowy, Sprzętowa 6

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
ŹródłoUM Olsztyn
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Warte uwagi

Najładniejsze paznokcie w Olsztynie? Tylko w Centrum Kosmetologiczno-Szkoleniowym Marta Hura

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka zarówno każdej kobiety, jak i każdego mężczyzny. Dlatego nie ma co zwlekać, tylko powierzyć się w ręce profesjonalistów...

Konkurs

X