fbpx

Poinformuj nas: ALARM@tko.pl

reklama
czwartek, 20 Czerwiec, 2019
24 C
Olsztyn

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Kortowiada 2019. Znamy pierwszych wykonawców

Strona główna Kortowiada Kortowiada 2019. Znamy pierwszych wykonawców
reklama

Dziś odbyła się konferencja prasowa poświęcona organizacji Kortowiady. Organizatorzy zdradzili pierwsze szczegóły. Kortowiada 2019 zapowiada się interesująco. 

Termin Kortowiady 2019

Kortowiada 2019 planowana jest na dni 15-19 maja (w tym 15 maja – środa – imprezy towarzyszące Kortowiadzie). Oficjalne rozpoczęcie 60. edycji juwenaliów planowane jest na czwartek, 16 maja. Wydarzeniem rozpoczynającym oficjalnie juwenalia jest parada studentów ulicami Olsztyna.

Tematyka Kortowiady 2019

reklama

Skoro zdradziliśmy Wam datę juwenaliów, rozpoczynając jednocześnie oficjalne odliczanie, zaczniemy stopniowo zdradzać Wam inne szczegóły jubileuszowej edycji Olsztyńskich Juwenaliów. Klimat 60. Kortowiady sięgał będzie do niedalekiej przeszłości, czyli będzie… retro! W tym roku niejednokrotnie organizatorzy sięgną do dawnych czasów, co nie będzie przypadkowe – Uniwersytet Warmińsko-Mazurski będzie obchodził XX rocznicę istnienia. Możecie być więc pewni, że ta edycja Najlepszych Juwenaliów w Polsce będzie wyjątkowa!
Co roku Samorząd Studencki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie ustala temat przewodni Kortowiady. W poprzednich edycjach mogliście zaobserwować takie tematy jak: Let’s play! (2018 rok), popart (2017 rok), wyspa skarbów (2016 rok). Takie działania pozwalają na ujednolicenie danej edycji – w 2019 roku cały branding scen, gadżety, wizualizacje, koszulki wydziałowe, strona internetowe i social media będą w stylu retro!

Kormoran Kortowiady

Przedstawiamy Wam tegorocznego laureata konkursu! Najwięcej Waszych głosów otrzymał Solar i Białas!
Białas – autor platynowego „H8M4”, wcześniej doskonale przyjętego „Rehabu” ma w kolekcji również złote płyty za album “#nowanormalność” duetu Solar/Białas oraz za “POLON” w duecie z Lankiem. Żywy dowód na to, że talent do pisania punchline’ów, szczerość w tekstach i współpraca z klasowymi producentami to jeszcze za mało – na swój sukces pracował niestrudzenie przez ponad dekadę, szlifując umiejętności setkami nagrywanych numerów.
Solar – człowiek wielu talentów – raper, producent, realizator i spec od brzmienia, organizator, wydawca. Połowa rapera Solar/Białas, współautor płyt “Z ostatniej ławki”, “Stage Diving”, “#nowanormalność”, “Klubu 27”, założyciel studia NOBOCOTO, mózg ekipy i wytwórni SB Maffija.
wYSTĄPIĄ RÓWNIEŻ: BEDOES, White2115, Jan-Rapowanie, Lanek, Beteo, Wiatr Legendarny DJ jOHNNY

Jubileusz Kortowiady i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Od początku 2019 RUSS rozpocznie obchody 60- lecia Kortowiady i XX- lecia Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego. Oprócz imprez towarzyszących, będą publikować materiały archiwalne, przypominać studentom czasy Akademii Rolniczo Technicznej i przede wszystkim, skłaniać obecnych i byłych studentów do refleksji.
Flagowym projektem będzie wielki quiz wiedzy o uniwersytecie i Kortowiadzie. Wydarzenie zaplanowane jest na 20 marca w auli kongresowej CK. W quizie wezmą udział przedstawiciele studentów i pracowników naukowych ze wszystkich wydziałów.

Jak wyglądają przygotowania 160 dni przed Kortowiadą?

Organizatorzy są na etapie pozyskiwania sponsorów na jubileuszową Kortowiadę: głównym sponsorem, po raz 5 z rzędu, będzie Kompania Piwowarska. Może to świadczyć wyłącznie o tym, że współpraca jest na tyle satysfakcjonująca, że mimo upływu lat i zachodzących zmian jest nadal chętnie podejmowana.

Do tej pory współpracowali także z takimi markami, jak: Play, Bank Pekao, RedBull, Renault, Coca-Cola, Rast, Philip Morris, Helios, Tymbark, Burn, Multimedia, PZU, Galeria Warmińska, Pepsi, Piekarnia Cymes, Ziaja, House, Transcom czy Sportowy Sklep.
Planują również organizację nowych wydarzeń, m.in. takich jak:
• Teatr improwizacji oraz poezja śpiewana w Centrum Konferencyjnym
• Kino pod chmurką
• Kulturalna strefa Akademickiego centrum kultury
• Siłowanie na rękę

reklama
Źródłokortowiada.pl
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

czerwiec, 2019

20CZE(CZE 20)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

20CZE18:00Warsztaty „Lampiony na letnie wieczory”Fabryka Pozytywnej Energii, Jagiellończyka 10/1L

20CZE20:0010. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w OlsztynieKino Studyjne Awangarda 2, pl. Jana Pawła II 2/3

20CZE20:00Stand- up Warmia / Tomek Kołecki & Jasiek BorkowskiNowy AnderGrant, ul.Kołobrzeska 32

21CZE08:00Kurs dronowy UAVO VLOS w OlsztynieCamFLY, ul. Władysława Trylińskiego 14

21CZE15:00FEST MUZA 2019MOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3

21CZE(CZE 21)16:15LAMPA - I Warmiński Przegląd ImproKloszart, ul. Kurta Obitza 1

21CZE(CZE 21)17:00Pajama Party | OlsztynMasoneria, Kołłątaja 20

21CZE(CZE 21)18:00Dubowa (W)armia w natarciu!Skolity Jezioro, Jezioro Skolickie; Skolity

21CZE20:00Sierść w Galerii DOBRO / 21.06Galeria DOBRO, Stare Miasto 24/25

reklama

Warte uwagi

Nadchodzi Night Power Energia 2019 

Uwielbiana przez wszystkich fanów sportów motorowych, wyjątkowa, bo rozgrywana na dachu Galerii Warmińskiej, jedyna i niepowtarzalna impreza Night Power powraca! Tegoroczna edycja już 22...

Praca na wakacje – kierunek: Holandia

Sposobów na spędzenie wakacyjnego czasu jest mnóstwo - możemy oddać się słodkiemu lenistwu lub aktywnie wypoczywać podróżując. Wiele osób uczących się decyduje się jednak...

Olsztyn: poszukiwana opiekunka osób starszych

Jak naprawdę wygląda praca opiekuna osób starszych i z czym musi się on mierzyć? Na podstawie doświadczeń osób pracujących w zawodzie, przedstawiamy najważniejsze wyzwania,...

RABATOL.PL

X