17 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 Maj, 2019
reklama

Oficjalne otwarcie obwodnicy Olsztyna! Wiemy kiedy będzie przejezdna

Strona główna Wiadomości Oficjalne otwarcie obwodnicy Olsztyna! Wiemy kiedy będzie przejezdna
reklama

Duża niespodzianka czeka kierowców przed świętami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział własnie poinformowała o otwarciu części obwodnicy Olsztyna. Jutro (6.12) o godz. 14.00 odbędzie się uroczyste otwarcia pierwszego odcinka obwodnicy Olsztyna w ciągu DK16.  

Pierwsze etapy  uruchomienia węzła Olsztyn Południe rozpoczną się już dzisiaj (5.12.) i potrwają do godzin wieczornych 6 grudnia br., kiedy udostępniona zostanie trasa główna obwodnicy Olsztyna w ciągu DK16. Przejezdny będzie odcinek między Tomaszkowem a Kudypami.  Prace porządkowe mogą potrwać jeszcze do końca tygodnia. Kierowcy poruszający się nową drogą powinni zachować w tym czasie szczególną ostrożność.

reklama

Kolejne odcinki będą oddawane stopniowo. Z Tomaszkowa w Kierunku Barczewa będzie można przejechać dopiero w pierwszym kwartale 2019 roku.

10-kilometrowy odcinek obwodnicy Olsztyna w ciągu DK16 stanowi dwujezdniowa droga klasy GP, która przebiega przez tereny gmin Gietrzwałd i Stawiguda omijając Olsztyn od południowego zachodu. Prowadzi od DK16 w okolicach miejscowości Kudypy, poprzez okolice Gronit i Tomaszkowa do drogi S51. Wykonawcą zadania było konsorcjum firm INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia oraz MOST Sp. z o.o. z Sopotu. Koszt robót budowlanych zgodnie z umową to 387,5 mln zł, wartość całego projektu, z uwzględnieniem kosztów dokumentacji, wykupów, prac archeologicznych, nadzoru i robót to 486,5 mln zł. Wysokość dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi prawie 368 mln zł wydatków kwalifikowanych.

Więcej:

Korupcja przy budowie drogi ekspresowej Olsztyn-Olsztynek

 

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma