Olsztyn
środa, 16 października, 2024

Stomilanki II Olsztyn triumfują w Wojewódzkim Pucharze Polski

OlsztynStomilanki II Olsztyn triumfują w Wojewódzkim Pucharze Polski

W środowe popołudnie, 25 września, w Biskupcu odbył się finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w kobiecej piłce nożnej. W emocjonującym meczu Stomilanki II Olsztyn pokonały Stomil Olsztyn U18 po dogrywce, zdobywając trofeum oraz kwalifikację do rozgrywek na szczeblu centralnym. Zwycięstwo zapewniły im bramki Oliwii Zagórskiej i Kingi Puchalskiej.

Do tegorocznych rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim zgłosiły się cztery zespoły. W drodze do finału Stomil Olsztyn U18 pokonał Polonię Iłowo 6:1, a Stomilanki II zwyciężyły nad Tęczą Biskupiec 9:0. Finałowy mecz rozpoczął się od bezbramkowej pierwszej połowy, natomiast szalę zwycięstwa przeważyła bramka zdobyta w 103. minucie przez Kingę Puchalską.

Trener Stomilu Olsztyn, Marek Maleszewski, wyraził swoje uznanie dla swoich zawodniczek, które zmierzyły się z bardziej doświadczonymi rywalkami. Z kolei trener Stomilanek II, Dariusz Maleszewski, pochwalił swoją drużynę za determinację i nieustępliwość na boisku, podkreślając, że zespół zostawił „kawał serca” w tym meczu.

Zwycięstwo w Wojewódzkim Pucharze Polski to wielki sukces Stomilanek II, który daje im szansę na dalszą rywalizację na szczeblu ogólnopolskim i pokazuje siłę młodej, ambitnej drużyny z Olsztyna.

źródło: Stomil Olsztyn