29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Pościg olsztyńskiej policji za szalonym motocyklistą

WiadomościPościg olsztyńskiej policji za szalonym motocyklistą

Policjanci olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę, który nieubezpieczonym i niedopuszczonym do ruchu pojazdem uciekał przed policyjnym radiowozem. Ostatecznie po kilkukilometrowym pościgu patrol drogówki zatrzymał 35-latka. Kierowca jednośladu już stracił prawo jazdy. Przed sądem odpowie on za szereg wykroczeń oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, które od niedawna traktowane jest jako przestępstwo.

reklama

Potrzebujesz reklamy przed świętami lub Sylwestrem?
Mamy potencjał dotarcia do 150 000 mieszkańców Olsztyna!
Zapraszamy do współpracy. Oferta TUTAJ.


 

reklama

Wczoraj (25.11.2018r.) około południa policjanci z ruchu drogowego patrolując drogę ekspresową nr 51, w okolicy miejscowości Stawiguda zauważyli motocyklistę, który bez tablicy rejestracyjnej poruszał się po drodze publicznej. Funkcjonariusze podjęli kroki, aby zatrzymać kierowcę do kontroli i dokładnie sprawdzić w policyjnych systemach status zarówno kierowcy jak i jednośladu.

Podczas próby zatrzymania motocykla do kontroli drogowej, kierowca jednośladu na widok nieoznakowanego radiowozu podjął próbę ucieczki. Jego zachowanie już na samym początku uświadomiło policjantów w przekonaniu, że mężczyzna do „świętych” nie należy. Pościg za szalonym motocyklistą trwał kilka kilometrów, w większości były to szutrowe drogi na szczęście mało uczęszczane przez innych uczestników ruchu drogowego. Przez cały czas policjanci wysyłali z radiowozu zarówno sygnały świetlne i błyskowe, co zresztą dokładnie widział kierowca jednośladu.

Szaleńczy pościg zakończył się po kilku kilometrach, kiedy to policjanci wyprzedzili kierowcę jednośladu i zmusili kierowcę do zatrzymania się i poddania kontroli drogowej. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec okolicznej miejscowości.

reklama

Za niebezpieczne zachowanie kierowcy jednośladu policjanci zdecydowali się zatrzymać prawo jazdy. W trakcie kontroli okazało się, że 35-latek poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz bez wymaganego przepisami ubezpieczenia. Ze swojego zachowania mężczyzna będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. 35-latek odpowie również za przestępstwo jakim od niedawna jest niezatrzymanie się do policyjnej kontroli drogowej, za które kodeks karny przewiduje surową karę, bo nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej:

Przeszedł na czerwonym świetle. Pościg na Zatorzu
Policyjny pościg na Dajtkach
Policyjny pościg za motocyklistą. Dostał 52 punkty karne

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Inwazją UFO
25 kwietnia 2019 03:36

Mi to wygląda na scieme , na ile trzeba być idiota żeby w tak piękny terenie dac się złapać.

Prawoooo
27 marca 2019 21:04

bylo jak w stanach maja taran zmuszaja do zatrzynania nijt normalny nie ucieka!!

Polecane