fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Olsztyn zapłaci w 2019r. o 60% więcej za energię

Wiadomości Olsztyn zapłaci w 2019r. o 60% więcej za energię

Rośnie liczba podmiotów, które należą do energetycznej grupy olsztyńskiego Urzędu Miasta. W piątek (16 listopada) podpisana została umowa na dostawę prądu na kolejny rok. Olsztyn zapłaci więcej za prąd. 

Sześćdziesiąt procent więcej, niż w kończącym się roku – tyle będzie trzeba zapłacić w kolejnych 12 miesiącach za dostawę energii elektrycznej. Umowa podpisana przez prezydenta Olsztyna w imieniu podmiotów należących do grupy gwarantuje i tak stawki niższe, niż te wynikające z cenników. Dostawcą prądu w następnym roku będzie spółka Enea.

– Na pewno niepokojący jest znaczący wzrost cen energii elektrycznej – przyznaje prezydent Piotr Grzymowicz. – Dlatego tak ważne są zakupy grupowe. Na pewno pozwalają nam osiągnąć lepsze stawki, niż były zaproponowane każdemu podmiotowi z osobna.

Za oświetlenie uliczne oraz zasilenie budynków w 2019 roku tylko gmina Olsztyn łącznie zapłaci nieco ponad 16 mln złotych. W 2018 roku ta kwota wyniosła ponad 10 mln złotych.

– Cieszymy się, że grupa stworzona przez gminę Olsztyn i nasza grupa stały się partnerami – pełnomocnik Enea SA, Natalia Lisowska-Duszak. – Nie ukrywamy, że to znacząca współpraca, a jednocześnie ogromne przedsięwzięcie.

Pierwszy raz grupowe zakupy z inicjatywy gminy Olsztyn zostały zrealizowane w 2010 roku. Wówczas w prąd zaopatrywanych było niemal 100 podmiotów. Teraz ich liczba to 336, w porównaniu z 2018 rokiem wzrosła o 34 jednostki. Wśród nowych są m.in. powiat iławski, gmina Mrągowo i gmina Gietrzwałd.

– Przyłączyliśmy się do grupy, bo przecież duży może więcej – powiedział wójt Gietrzwałdu Jan Kasprowicz. – Poza tym stabilny dostawca gwarantuje rzetelne zrealizowanie tej ważnej umowy.

Największymi odbiorcami w olsztyńskiej grupie są Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, oraz Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Prąd dostarczany jest też m.in. Tramwajom Elbląskim, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Urzędowi Marszałkowskiemu.

Więcej:

Podpisano umowę na tańszy prądPiotr
Od kilku lat kradł prąd. Zdradził go telewizor

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoUM Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x